vraagd de nieuw te bouwen gevel van de firma Labouchère, Oyens en Co op de hoek van de Grote Markt en de Barteljoris- straat „in overeenstemming te brengen met de bestaande fraaie oude gevels op de Grote Markt, opdat het gebouw een sieraad voor onze gemeente worde"!8). 6 Gevel Grote Houtstraat 39, 1907 Pogingen om de gevel uit 1731 van het huis van wijlen de heer P. Dyserinck aan de Grote Houtstraat nr 39 te behouden, bleken helaas vruchteloos9). Enige weken later werd de directeur van het Fonds tot den Predikdienst, de nieuwe eigenaar van dit pand, nog verzocht deze gevel geen wijziging te doen ondergaan10). Dit ge schiedde echter toch, waarna er jarenlang de zaak van Mathot gevestigd was. De winkelpui uit 1907 werd in de jaren zestig vervangen door de huidige, ten behoeve van de schoenenzaak van Van Woensel. Alleen nog aan de bovengevel is te zien welk een voornaam verleden dit huis eens had. 7 Vischhuisje, Grote Markt 16, 1907 Het zogenaamde „Vischhuisje" aan de Grote Markt nr 16, het smalle souvenirswinkeltje tussen de Vleeshal en het oude gebouw van „Trou Moet Blijcken", werd afgebroken en „weder geheel in den ouden stijl opgebouwd". Dit geschiedde onder leiding van het bestuurslid ir L.C. Dumont, de in 1902 benoemde directeur Openbare Werken van Haarlem. Er werd in het bestuur van „Haerlem" nog gesproken over de wenselijkheid dit huisje een luifel te geven, maar daar op oude tekeningen dit huisje geen luifel had, werd besloten het ook thans zonder luifel te laten11). 8 Aandrang op gemeentebestuur tot instelling van een schoon heidscommissie, 1907-1929. Reeds in 1907 kwam binnen „Haerlem" de wenselijkheid van een schoonheidscommissie ter sprake. Het zou echter tot 1929 duren voordat dit werkelijk geëffectueerd werd. Het lid Jb. London, bouwmeester, bracht in de ledenvergadering van 190712) ter sprake, dat het goed zou zijn een commissie te benoemen die in overleg met het gemeentebestuur toezicht zou 120

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 122