nog aanwezige resten van de fraaie slotbrug te laten opbergen, opdat latere restauratie mogelijk zou blijven. Vooral wees „Haer- lem" op de „bijzonder fraaie leeuwen". „Haerlem" was bereid om, na overleg met het gemeentebestuur van Heemstede, vóór de afbraak de brug op te meten. Als antwoord op deze brief verwees de heer Beels naar zijn echtgenote daar bij hun scheiding de gron den van het Oude Slot aan haar waren overgegaan. Mevrouw L. Beels van Heemstede-van Eibergen Santhagens berichtte harer zijds toestemming te verlenen tot opmeting, maar zelf geen kosten te willen maken. Als volgende stap verzocht „Haerlem" in januari 1942 de gemeente Heemstede om de kosten van het transport en opslaan te willen dragen. Voorts deed „Haerlem" de suggestie om „in deze tijden waar uitvoering van bouwwerken vrijwel niet mo gelijk is" het betreffende deel van de gemeente stedebouwkundig te herzien. „Immers, dit romantische fragment met zijn nog aan wezig gebouw, gelegen in een weide-gebied dicht bij het vaarwater is wel bijzonder geschikt om een aantrekkelijk punt voor uw ge meente te worden". Een en ander had tot gevolg dat in 1942 Monumentenzorg i .000,beschikbaar stelde voor het stutten en afdekken van de brug en het opbergen van de onderdelen der balustrade en dat architect A.A. Kok de opdracht kreeg van het gemeentebestuur tot herziening van het uitbreidingsplan ter plaatse165). Door de opmeting voor „Haerlem" konden een aantal Delftse studenten behoed worden voor deelname aan soortgelijk werk in Duitsland voor de bezetters166). In 1953 opperde het bestuurslid H.B.E. Warnaars de mogelijk heid om met de overgeschoten gelden van de Flora-tentoonstelling de brug weer te herbouwen. Men besloot het bestuur van de Ver eniging Oud-Heemstede-Bennebroek hierop te wijzen en hun de adhesie van „Haerlem" aan te bieden167). Deze vereniging be richtte dat haar voorzitter, tevens wethouder van kunstzaken van Heemstede, „veel verder gaande plannen" had die men niet wilde doorkruisen met de overblijvende 11.000,van de Flora. Wederom verstreken enige jaren. In de zomer van 1957 vond een oriënterend gesprek plaats met de heren Waldkutter, Korringa, Veen en Gerstel en werd besloten dat Oud-Heemstede-Benne- 189

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 191