H 53 De Liede Molen, 1927-1928 In 1927 werd de Liede Molen, die samen met „De Slokop" de Vereenigde Binnenpolder bemaalde ernstig beschadigd door het afwaaien van een wiek. Na overleg met „De Hollandsche Molen" trachtte Tadema, in een vergadering van de ingelanden, de af braak te voorkomen. In zijn verslag aan mr P.G. van Tienhoven, voorzitter van „De Hollandsche Molen", - schrijft Tadema: „het vonnis over den Liede-molen is hedenmorgen geveld. Ik was al benauwd, toen ik de vergadering binnentrad, op het gezicht van al die frissche boerenhoofden en vreesde, dat heel mijn pleidooi op eenige botheid en vooringenomenheid zou afstuiten Ik heb gevochten als een leeuwin voor haar welp, maar alles tever geefs"173). 54 Bakenessergracht 57, 1927 Pogingen de halsgevel Bakenessergracht 57 te behouden misluk ten, daar de eigenaar op de eerste verdieping drie in plaats van twee ramen wilde hebben. „Het gebouwtje is trouwens niet van zooveel architectonische waarde"174). Ook thans moet dit pand het nog zonder topgevel stellen. 55 Gras op het Nieuwe Kerksplein, 1928 „Haerlem" betuigde in 1928 adhesie aan een adres van de Veree- niging tot Verfraaiing van Haarlem aan B en W met het verzoek het Nieuwe Kerksplein te verbeteren. O.a. zou dit, ingezaaid met gras, moeten voorkomen dat „buren en honden ongerechtigheden tegen en bij het kerkgebouw deponeren"175). 56 Bakenesserstraat 19, 1928 Een actie voor het huis Bakenesserstraat 19 werd niet noodzake lijk geacht, want het huis was volgens ir L.C. Dumont van „geen artistiek belang". Men verzocht de deur aan „Haerlem" te schen ken176). Wanneer we nu de troosteloze plek bezien waar dit huisje heeft gestaan rijst de vraag of een actie toch niet van groot belang zou zijn geweest voor het aanzien van de hele buurt. Immers, de waarde van een op zichzelf niet erg belangrijk object dient mede 192

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 194