deelte gelukkig gespaard. In 1965 werd dit op fraaie wijze geres taureerd197). Enkele jaren was hier de zaak van de wijnhandel Hooy gevestigd, thans is het sporthuis Pim Janssen, na wederom te zijn verbouwd. 70 Zijlstraat 97, 1932 Pogingen van „Haerlem" om „Hendrick de Keyser" te bewegen het huis Zijlstraat 97 te kopen mislukten i.v.m. de hoge vraagprijs en het feit dat terstond ingrijpende herstellingen nodig zouden zijn198). Deze, in 1932 beoogde, „herstellingen" bestonden uit nieuwbouw van de gevel in een totaal andere vorm. Gelukkig is dit niet door gegaan en de fraaie gevel, thans van Kuipers Optiek, is in 1972 gerestaureerd199). 71 Kruisstraat 26, 1932-1935 In 1932 bezochten twee bestuursleden van „Haerlem" de heer L.E.Q. Nolf in verband met herbouwplannen van zijn gevel Kruisstraat 26. In plaats van een eenvoudige 18de-eeuwse gevel bouwde de heer Nolf een replica van „echt Nederlandsche Re naissance bouwkunst uit het begin van de 17e eeuw met tal van symbolen en voorstellingen. Zo stellen de vulstukken in de deur kozijnen de verbroedering der volkeren voor, boven de luifel (met de grafspreuk van Hubert van Eyck uit Gent erop) staan de figu ren van Lieven de Key, Hans Memling, Hubert van Eyck, Jan van Eyck, Dirck Bouts en Frans Hals. De medaillons in de ramen stellen gezichten te Haarlem en Brugge voor, etc., etc. In 1935 werd de heer Nolf door „Haerlem" gecomplimenteerd met de nieuwe gevel „die zonder twijfel tot verfraaiing van Haar lem's stadsbeeld zal strekken". Ook de architect C.C. van Beau mont te Haarlem, werd bericht dat „Haerlem zich „verheugt over het bereikte resultaat"200). Het huis zou in de komende de cennia tot de meest gefotografeerde huizen van Haarlem gaan behoren, maar was uitsluitend een gevel in Oudhollandse stijl en had geen enkele gelijkenis met het huis dat vroeger op deze plaats stond201). 203

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 205