hier zijn antiekhandel gevestigd, terwijl hij in 1970 het interieur restaureerde. 95 Leeuwen van De Doelen, 1941 In 1941 werd aan de orde gesteld dat de oude leeuwen van De Doelen, die indertijd door Veldheer waren gekopieerd, na diens dood door zijn weduwe aan een antiquair waren verkocht. In 1941 stonden deze in de tuin van de heer Huysser, Ter Hoffstee- deweg 11Overveen238). Welke pogingen men deed om deze voor de stad terug te kopen wordt niet vermeld. 96 Hofje ,,De Bakenesserkamer"1942 In 1942 dienden de 17de-eeuwse woningen van het in 1395 ge stichte hofje De Bakenesserkamer te worden gerestaureerd. Van het totale bedrag van ca 20.000,kwam men nog ca 2.000,tekort. „Haerlem" subsidieerde 100,of zo nodig 150,in dit tekort239). 97 Aanpassen van lelijke gevels aan Grote Markt, 1943-1950 Midden in de oorlog, mei 1943, stelde mr J. Bierens de Haan te Bloemendaal voor om plannen te maken om de Grote Markt te ontdoen van lelijke gevels en ontsierende winkelramen. „Wanneer wij de verwoeste steden weer zullen hebben opgebouwd, veelal schooner dan zij waren, zal men zich wel bewust zijn geworden dat het toch niet nodig is dat er eerst een oorlog woedt voordat een stad tot een schoon geheel wordt herbouwd. Het is, met minder ellende en kosten, ook mogelijk enkele ontsierende gebouwen af te breken of te verbouwen". Het is te verleidelijk om niet nog enkele zinnen te citeren uit het schrijven van mr J. Bierens de Haan: „Wanneer wat verwoest is zal zijn hersteld, zal de bouwnij verheid zich tot een belangrijke tak van ons volksbestaan ontwik keld hebben, en nieuwe groote taken aankunnen. De smaak en de opvattingen zullen zich ten goede gewijzigd hebben en getallen waarmede wij ten opzichte der financiering hebben leeren te wer ken zullen zoo zijn dat de kosten van restauratie van oude stads buurten gering lijken". Schrijver stelt dan voor de gevel van het gebouw Grote Houtstraat en enkele andere huizen op de Grote 225

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 227