ker pand was de top reeds lang geleden gesloopt; een aardig ge metseld fries en een gebeeldhouwd kraagsteentje waren de scha mele resten. Het rechter pand had de geveltop nog, maar helde sterk achterover. De geveltrappen met hun natuurstenen dekste- nen en een paar door bogen met aanzet- en sluitstenen overspan nen ramen herinnerden aan vroegere glorie. De huisjes maakten deel uit van een fabriek van leerwaren en waren eigendom van de heer Hoffman. Op deze gevels geattendeerd bracht Hendrick de Keyser een be zoekje, maar besloot niet tot aankoop over te gaan. Wel verzocht deze de vereniging „Haerlem" er aandacht aan te besteden245). Namens het bestuur stelde ir Friedhoff een onderzoek in en achtte deze gevels belangrijk. Hij zou contact opnemen met de eige naar246). Helaas lezen wij verder niets meer over deze zaak, daar het in deze oorlogsomstandigheden kennelijk niet mogelijk was iets te doen. Eerst in 1973 zouden de twee geveltjes, die vanaf de Damstraat over het parkeerterrein heen goed zichtbaar zijn, geres taureerd worden. 100 Klein Heiligland 28-321943 „Haerlem" drong in 1943 aan bij de eigenaar van de percelen Klein Heiligland 28, 30 en 32, die achter de bioscoop Cinema Palace stonden en daarbij hoorden, om de gevels te ontdoen van hun verflaag en opnieuw te laten voegen. Het antwoord van de heer H.J.D. Daudey, directeur van de N.V. Eerste Haarlemsche Auto Mij., luidde dat hij na de oorlog „alles in het werk zal stellen om gedaan te krijgen dat de gevels opgeknapt mogen wor den"247). 101 Fundamenten gevonden bij brug Munterslaan, 1943 Op verzoek van „Haerlem" stelde Openbare Werken een onder zoek in naar de gemetselde funderingen die men vond bij de afgebroken brug aan de Munterslaan. O.W. vermoedde te doen te hebben met resten van het buiten „Nuyssenburgh". Mevrouw J.M. Sterck-Proot achtte het resten van een oude stenen brug van de „Oude Aerdenhoutslaan", te zien op de kaart van Rijnland van 16 1 0-16 1 5248). 228

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 230