Kleine Houtweg 23, een huis dat op de plaats stond van het huis waar Frederik van Eeden op 3 mei 1860 was geboren, een steen in te metselen, die hieraan herinnerde. De voorzitter, dr Spoelder, „acht het dwaas een steen aan te brengen in een huis dat niet meer het oorspronkelijke is en ook de andere bestuursleden waren niet enthousiast zodat aan dit voorstel geen uitvoering werd gege ven301). 127 Houtmarkt 37, 39, 41 en 43, 1949 Ook in 1949 werden pogingen gedaan de afbraak van vier pandjes aan de Houtmarkt, waarin o.m. een visrokerij was gevestigd, te voorkomen. Dit bleek echter niet meer haalbaar en de huizen nrs. 37-43 werden kort erop afgebroken302). Nu, bijna dertig jaar la ter, bederven de lelijke resten van de afgebroken huizen, met een opslagplaats erachter, nog steeds dit deel van de Houtmarkt. 128 Bestemming Vleeshal, 1949-1950 „Haerlem deed in 1949 mee aan de discussie over een nieuwe bestemming van de leeggekomen Vleeshal. De plannen van Haar lems Bloei voor dit gebouw werden geheel van de hand gewezen. Het oude idee van mr A.J. Enschedé om in Haarlem een grafisch museum te stichten werd opnieuw besproken met gemeentebe stuurders en met „Haerlem s bestuurslid B.F. Enschedé, daar de collectie Enschedé in een dergelijk museum een grote rol zou moeten spelen. Eind 1949 benoemden B en W een speciale com missie voor dit vraagstuk. Andere plannen die de eindstreep niet haalden waren: stadsbibliotheek, tentoonstellen van „de kleren- verzameling van Cruys Voorbergh", een historisch museum „hoe wel men dit een vrij doods geheel vond". Uiteindelijk werd beslo ten de Vleeshal te bestemmen voor wisselende tentoonstellin gen303). 129 Archeologische vondsten te Santpoort, 1949 De volgende, cryptische, passage uit de notulen willen wij u niet onthouden, het geeft een voorbeeld van de zaken waarmee be- stuurderen van een historische vereniging te maken kunnen krij gen: „De voorzitter ontving een bezoek van de heer Ernest Sme- 244

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 246