139 Kerkstraat 4 en 18, 1952 Het bestuur was niet met alle leden van haar vereniging even gelukkig. In 1951 deelde mejuffrouw Kurtz n.l. mee dat het lid J.H. van Zutphen, een oude meubelmaker die op alle bijeenkom sten van „Haerlem aanwezig was, „zich toch verstout oude huisjes uit te wonen". Eerst Kerkstraat 4 en nu Kerkstraat 18324). In de volgende vergadering rapporteerde ir Breuning dat de „misdra gingen' van Van Zutphen niet te corrigeren waren, waarna beslo ten werd dat het bestuurslid Warnaars op 's mans gevoel zou gaan werken325). Kort erop rapporteerde mejuffrouw Kurtz dat de vloer in de gang van Kerkstraat 18 „op een enkele plank na, al is opgebroken. De afbraak is derhalve reeds begonnen"326). In de hierop volgende jaarvergadering, waar de heer Van Zutphen uit- teraard aanwezig was, deelde de voorzitter tactisch mee dat het huis Kerkstraat 4 helaas in bouwvallige staat verkeerde waarop de heer Van Zutphen opstond en meedeelde dat het huis in de oorlog geruïneerd was en door hem slechts gedeeltelijk kon worden her steld32?). In september bleek het huisje Kerkstraat 4 te worden verkocht. „Haerlem" deelde mee dat de nieuwe koper op haar steun kon rekenen hij herstel328). Hiervan is echter geen gebruik gemaakt en thans staat een lelijke moderne garage op deze plaats. De schuld van een lid van „Haerlem"? 140 De Slokop, 1952 De watermolen De Slokop, gelegen aan de Mooie Nel bij Spaarn- dam, werd door de eigenaar, de Verenigde Binnenpolder onder Haarlemmerliede en Spaarnwoude, verhuurd aan de familie De Raaf die de molen liet bewonen door een schoonzoon en dochter. De heer De Raaf wendde zich tot de Gewestelijke Bond voor Vreemdelingenverkeer voor Zuid-Kennermerland met het verzoek hem te helpen bij het opschilderen en restaureren van het boven gedeelte van de molen. Hiervoor was ca. 1.000,nodig. Op 17 april 1952 werd in het Haarlemse stadhuis een bijeenkomst ge houden van een aantal instanties waarin werd aangedrongen op giften ineens en jaarlijkse bijdragen voor later onderhoud. „Haer lem" schonk 100,ineens en 25,per jaar. De polder gaf 300, de gemeente Haarlem 200,de gemeente Haarlem- 250

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 252