178 Bank van Lening, 1961-1976 Het lid Th. Hoog stelde in 1961 het bestuur voor eens een excur sie te houden naar de voormalige Bank van Lening, Kleine Hout straat 70. De bedoeling van Hoog was de aandacht te vestigen op de schandelijke verwaarlozing van dit fraaie en belangrijke pand. Het bestuur besloot echter hier geen gevolg aan te geven daar het bestuurslid ir H.A. Breuning meedeelde „dat het gemeentebe stuur ongaarne zag dat het gebouw, dat een bouwval is, in de algemene belangstelling komt te staan' 386). In 1968 schreef de Bond Heemschut aan B en W dat de restaura tie van de Bank van Lening „na het stadhuis het belangrijkste gebouw van de burgerlijke gemeente" zeer dringend werd. Heem schut suggereerde hierin een historisch museum te vestigen. „Haerlem" besloot adhesie te betuigen aan deze suggestie van Heemschut387). Voorts werd in deze brieven protest aangetekend tegen het gerucht dat de gemeente het gebouw wilde verkopen. In 1969 berichtte het gemeentebestuur dat het niet van plan was het gebouw te verkopen en dat over een restauratie en toekomsti ge bestemming werd onderhandeld388). Het voorstel tot restaura tie kwam in 1971 in de Raad. „Haerlem" besloot een brief aan de Raad te richten ter ondersteuning van het voorstel van B en W389). Dit voorstel werd aangenomen, de restauratie begon en kreeg na vele moeilijkheden en problemen in 1976 haar beslag. 179 Hoofdwacht, 1961 In 1961 vond een opknapbeurt plaats van het interieur van de Hoofdwacht, voor een groot deel met geld van de vereniging „Haerlem". Voor nadere details moge verwezen worden naar pa ragraaf 9 van het artikel Vijfenzeventig jaar vereniging „Haer lem". 180 Verjonging Haarlemmerhout, 1961-1962 ln de jaarvergadering 1961 kwam uitvoerig de verjonging van de Haarlemmerhout aan de orde. Er klonken de woorden „kapwoe- de", „schande" en dergelijke, terwijl ook werd meegedeeld dat „bomen waarin zich nesten van jonge vogels bevonden, met nes ten en al omver gehaald werden". De Spanjaardslaan met de zwa- 267

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 269