lantaarns, niet-passend beeld bij de Vleeshal (zie paragraaf 220) en dat het plein niet nog wat meer in het stedelijk leven kon worden ingeschakeld. 196 Oude Rechthuis van Schoten, 1966 Ernstig verontrust was „Haerlem" over de plannen om het oude Schotense Rechthuis, Vergierdeweg 52, te slopen en de grond te bestemmen voor nieuwbouw. Er werd een adres aan B en W gericht waarin er o.m. op werd gewezen dat het Rechthuis en nog een enkele boerderij in Haarlem-Noord, de enige herinneringen vormen aan Oud-Schoten en dat zij daarnaast als rustpunten fun geren in de moderne bebouwing. „Haerlem" suggereerde het 18de-eeuwse gebouwtje met de bescheiden klokkestoel te restau reren en bijvoorbeeld te gebruiken als uitleenpost van de stadsbi bliotheek. Ook Heemschut toonde zich verontrust en richtte een telegram aan de gemeenteraad. Gevolg van een en ander was dat de plannen nog eens werden bekeken en dat uiteindelijk het ge bouwtje in 1971 werd gerestaureerd413). 197 Blokshofje, 1967 Naar later zou blijken richtte „Haerlem" zich tevergeefs in 1967 tot de kerkeraad der Vereenigde Doopsgezinde Gemeenten met het verzoek het Blokshoije aan het Klein Heiligland niet af te stoten, daar het als bewoond hofje een grote betekenis had voor het Haarlemse stadsbeeld. Mocht het onontkoombaar zijn het hof je te sluiten, dan, zo werd gesuggereerd, zou combinatie met het Vrouwe- en Anthonie Gasthuis wellicht een oplossing kunnen zijn414). 198 Klein Heiligland 43, 1967 Het huis Klein Heiligland 43 had in 1967 aandacht van „Haer lem". Dit huis, waar de kunstschilder H.F. Boot lang gewoond had, bezat nog een belangrijk interieur dat een restauratie zeker zou rechtvaardigen. De Vereniging Hendrick de Keyser werd op dit pand geattendeerd en de eigenaar werd verzocht het huis voor 100,aan deze vereniging te willen overdragen. Zoals bekend, is dit niet geschied, maar het huis werd enkele jaren later wel gerestaureerd415). 272

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 274