Het gezicht op de Bavo zou voor een groot deel worden weggeno men. „Laten wij niet nogmaals in de fout vervallen, welke het veel te hoge en lompe gebouw van Vroom en Dreesmann op de hoek van de Kleine Houtstraat en Korte Veerstraat ons dagelijks ver toont". Ook Heemschut protesteerde tegen de gemeentelijke plan nen435). 216 Lantaarn Kruisstraat 10 naar Frans Loenen Hofje, 1972 In 1972 werd de firma Artone, eigenaar van het pand Kruisstraat 10, het voormalige hotel Funckler, verzocht de enkele jaren eer der stukgereden lantaarn aan de gevel weer te herplaatsen, zodat deze met de nog aanwezige lantaarn weer een fraai geheel zou kunnen vormen. Het antwoord was enigszins verrassend want men deelde mee voor herplaatsing niets te voelen en ook de andere lantaarn wel kwijt te willen. Mits „Haerlem" de kosten voor het afhalen zou dragen kon zij de lantaarn krijgen. Nadat bleek dat het de eigenaar ernst was met deze zaak, werd een nieuwe bestem ming gezocht en gevonden op het binnenplein van het Frans Loe- nenhoije, aan de gevel van de regentenkamer. De kosten voor de herplaatsing bedroegen 250,— die „Haerlem" betaalde433). 217 Zuiderhofje, 1972 Voor het herstel van twee antieke lantaarnkappen ontving het Zuiderhofje in 1972 1.083,subsidie van „Haerlem"437). 218 Gedenkraam beleg van Haarlem, 1972-heden Naar aanleiding van een suggestie van drs J.J. Temminck en dankzij een initiatief van de heer P. van Delden werd getracht 8.000,bijeen te krijgen voor een nieuw raam in de Grote- of Sint Bavokerk met een voorstelling van het beleg van Haarlem. „Haerlem schonk 500,voor dit doel, waarvoor naast de heer Van Delden ook „Haerlem'"s voorzitter Hoog en bestuurslid Couvée zich beijverden. Kort erop overleed de heer Van Delden, maar het comité, aangevuld met ir F. van Hattum, voorzitter van de Stichting Restauratiefonds Grote- of Sint Bavokerk, wist het geld bijeen te krijgen. Over de uitvoering wordt nog onderhan deld438). 282

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 284