stellen, doch slechts een aanpassing van de begane grond tot de goothoogte". Voorgesteld werd tijdens de andere werkzaamheden die aan het pand verricht zouden worden de huidige gevel te vervangen door een baksteengevel in dezelfde trant als op deze plaats tot 1927 heeft gestaan448). 229 Molen De Veer, 1975-heden In 1975 begon de Historische Werkgroep Haerlem, de onderafde ling van de vereniging „Haerlem", een actie voor behoud van de poldermolen De Veer, van de Veerpolder onder Haarlem. Deze achtkante bovenkruier was reeds in 1964 in slechte staat van onderhoud449). In de jaarvergadering van „Haerlem" 1974 vroeg Peter Ham- mann, bestuurslid van de Historische Werkgroep Haerlem, naar de herstelmogelijkheden voor deze molen en vernam van de heer Jongens dat deze gering waren wegens gebrek aan financiën. Daarop verzocht dr O.H. Dijkstra het bestuur schriftelijk hier niet in te berusten. „Laat u toch niet wijsmaken dat de gemeente geen geld heeft. Zojuist lees ik dat er 330.000,voor de verhoging van de vergoeding van leden van de gemeenteraad is uitgetrok ken". Informaties bij de vereniging De Hollandse Molen wezen uit dat herstel zou kunnen plaatsvinden als de 30% niet-gesubsi- dieerde kosten bijeen zouden kunnen komen. Dit betrof een be drag van 25.800,De Historische Werkgroep Haerlem wist hierop het bestuur van het recreatieschap Spaarnwoude voor deze zaak te interesseren, terwijl zij ook van particulieren giften ont ving voor het herstel van de molen. Verwacht mag worden dat aan de langdurige periode van verval een einde zal komen450), nadat de molen door het recreatieschap zal zijn overgenomen. 230 Rondom de Haringbuys, Aerdenhout, 1975-heden Naast enkele andere particulieren en instanties heeft ook „Haer lem" gepleit voor het behoud van het 17de-eeuwse huis Bosch- en Landzigt en het erachter gelegen bosterrein, bij de Viersprong in Aerdenhout, vlakbij de in vroeger jaren veel omstreden Haring buys. Er werd geschreven naar Gedeputeerde Staten van Noord- Holland, aan de Rijksdienst voor de Monumentenzorg en aan B 286

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 288