en W van Bloemendaal451). In november 1976 werd bekend dat Gedeputeerde Staten hun goedkeuring aan het plan zouden ont houden. 231 Aankoop tekening voor collectie Historisch Museum Zuid- Kennemerland, 1976 Begin 1976 werd op de bovenverdieping van het Frans Halsmu seum een aankooptentoonstelling gehouden van topografische te keningen betreffende Haarlem en omstreken welke het bestuur van de Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemerland graag wilde aanschaffen voor het nieuwe museum. „Haerlem" kocht voor 1.000,een tekening van P. van Liender, voorstellende het bruggetje bij Woestduin te Heemstede en schonk deze aan genoemde Stichting452). 232 Kleine Vroom en Dreesmann"1976 Na enige jaren te koop te hebben gestaan kwamen er in 1976 nieuwe plannen en mogelijkheden voor het gebouw van Vroom en Dreesmann op de hoek van het Spaarne, Lange Veerstraat en Korte Veerstraat. Dit in de jaren 1917-1922 opgetrokken gebouw was vele bestuurderen van „Haerlem" al decennia een doorn in het oog, omdat het door de veel te grote hoogte en massa het uitzicht op de St. Bavo vanaf het Spaarne volledig bedierf en ook een wanverhouding in de Spaarnewand teweegbracht. „Haerlem" richtte in augustus 1976 een schrijven aan B en W met het ver zoek om bij een mogelijk komende bestemmingsverandering er naar te streven dat het gebouw tenminste ca. 2 verdiepinghoog ten lager zou worden, iets dat bij gedeeltelijke afbraak en her bouw zonder veel bezwaar zou kunnen. „Op die wijze", aldus „Haerlem" aan B en W, „zou een eenmaal gemaakte vergissing niet blijvend behoeven te worden betreurd, maar ten goede kun nen worden gekeerd"453). A.G. van der Steur 288

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 290