en voorname karakter en aanzien van de Grote Houtstraat. Het was toen nog een dagelijks straatbeeld, dat vooraanstaande fami lies uit Bloemendaal en Aerdenhout in hun equipages hun bestellingen kwamen afhalen. Mevrouw stapte onder geen voor waarde uit, ze liet zich de boodschappen vanuit de winkel aanrei ken. Zo gebeurde dat ook op een dag in 1895. Een equipage hield stil aan de overzijde van 'Het Boterhuis' en Anna Sacré haastte zich de bestelling bij mevrouw af te leveren. Toen zij de straat over stak, passeerde haar rakelings een sleperskar, zij raakte bijkans bekneld tussen de kar en de equipage. Anna schrok zo erg, dat zij haar stem kwijt raakte en geen woord meer kon uitbrengen. Een ramp voor een vrouw, die gewend was iedere dag in de winkel de Haarlemse nieuwtjes met haar geachte clientèle uit te wisselen. Er scheen niets aan te doen te zijn. Anna zou verder moeten leven met een hooguit fluisterende stem, maar toen zij op 3 februari, de feestdag van de H. Blasius, ter kerke ging, kon zij niet vermoeden, dat zij haar stem zou terugkrijgen. Merkwaardig overigens, dat Anna in de brief van mevrouw Klompé beschreven staat als 'niet- katholiek'. Ze behoorde tot de notabele parochianen van de Sint Joseph-kerk aan de Jansstraat. Na de H. Mis toog zij, evenals de andere kerkgangers, naar de communiebank om de Blasiuszegen te halen. Toen zij weer op haar plaats was, kreeg ze het gevoel dat ze weer kon praten. Ze liep naar het kerkportaal en inderdaad, ze had weer het volledig gebruik van haar stem. Natuurlijk ging ze meteen de pastoor het wonderbaarlijke nieuws vertellen, maar deze was, volgens goed gebruik, erg voorzichtig met het geloof in wonderen. Hij raadde haar aan, niet teveel ruchtbaarheid te geven aan 'het wonder' en eerst maar eens af te wachten, of die genezing blijvend zo zijn. Maar de plotseling weer pratende Anna Sacré kon moeilijk haar mond houden in de winkel. Bovendien bleek haar genezing blijvend te zijn: tot aan haar dood in 1937, op negenenzeventigjarige leeftijd, heeft ze haar stem kunnen gebruiken. Het mirakel inspireerde Anna tot een vrome tegenprestatie: zij schonk de Sint Josephkerk een beeld van de H. Blasius. Het beeld heeft tot omstreeks 1970 in 312

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 314