Jaarverslag 1977 Historische Werkgroep „Haerlem" Met enkele onderbrekingen in de vakantietijd kwam de werk groep het gehele jaar door iedere woensdagavond in de Hoofd wacht samen. Door middel van stencils tijdens de tentoonstelling „Groeten uit Haarlem" en oproepen in de convocaties van de hoofdvereniging, traden ongeveer acht nieuwe leden tot de werk groep toe. Gezamenlijk werd aan het eind van het jaar een tentoonstelling van bodemvondsten in het Dordrechtse stadskan toor bezocht. Door financiële steun van de BNA, afd. Haarlem, medegebruikers van de eerste verdieping en de Vereniging „Haer lem" was het mogelijk enkele voorzieningen te treffen ter verbete ring van onze werkruimte. Behalve over een keukenblokje beschikken we nu ook over een af te sluiten opbergruimte. Activiteiten De reconstructie van de bebouwing vóór de twee vestigingen van Vroom Dreesmann in Haarlem vond voortgang. Hiertoe werd contact opgenomen met de directie van V D, die alle medewer king verleende. Een bezoek werd gebracht aan het V D-archief te Amsterdam, waar een gedeelte van zaken betreffende Haarlem werd gecopieerd. Ook werd er contact gezocht met bewoners of hun familieleden van huizen die door de bouw van de waren huizen moesten verdwijnen. Het uiteindelijke resultaat zal te zijner tijd tentoongesteld worden in het warenhuis aan het Verwulft. Tevens vonden voorbereidingen plaats aan de tentoonstelling betreffende de monumentenzorg in het Burgwal-gebied, die in de zomer van 1978 gehouden zal worden. De werkgroep belicht hier vier onderwerpen, te weten de Amsterdamse Poort als onbetwist monument, de Spaarnekerk als nieuw-verworven monument, de voormalige bierbrouwerij Het Scheepje, waarvan de inventaris aan een museum te Philadelphia werd verkocht en het verdwenen Vissershofje, dat aan de hand van archivalia wordt gerecon strueerd tot in de zestiende eeuw. 331

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 333