maart werd de aktie „Laat een veer voor molen De Veer" georga niseerd. Na ruim een maand van voorbereiden werd op vrijdag avond 18 maart een „Veer-Informatie-Inzamelings-Avond" ge houden. Na het vertonen van een paar unieke molenfilms werd er een kunstveiling gehouden van schilderijen en tekeningen over molens en in het bijzonder molen De Veer. Deze waren ter beschikking gesteld door Haarlemse kunstenaars van Kunst Zij Ons Doel. De week voor de aktie hebben alle werken ter bezichti ging in het Frans Halsmuseum gehangen. Ook waren een honderdtal bedrijven aangeschreven voor een bijdrage in de aktie. Dit alles bij elkaar, samen met een zeer grote gift van een bedrijf die wij via de gemeente hebben ontvangen, heeft ongeveer 18.000,- opgebracht. Dit geld is nodig voor het nog ontbre kende deel in de begroting na aftrek van de subsidies. Eind 1977 zouden deze subsidies worden herberekend naar een nieuwe begroting. De financiën zijn dus zo goed als rond. Juridisch moeten er nog enkele zaken geregeld worden tussen de betrokken partijen. In november werden er inspraakavonden gehouden door de Stichting Rekreatiegebied Spaarnwoude. Aan de orde kwam het deelgebied Mooie Nel. In de nota stond op de bijgevoegde verken ningskaartjes telkens een weg geprojekteerd door de Veerpolder, enkele tientallen meters ten zuiden van de molen. Bovenge- noemden hebben hier bezwaar tegen gemaakt op één van deze avonden en tevens hun standpunt schriftelijk toegelicht. Want met molen De Veer willen we ook graag het oorspronkelijke land schap behouden! Over het Mooie Nel-gebied is nog geen uitspraak gedaan. Ook dreigde er dit jaar het gevaar van een vuil nisstortplaats in de Veerpolder, wat gelukkig afgewend kon worden. Beiden zijn ook begonnen met een historisch onderzoek naar de bouwgeschiedenis van de molen, waarbij al aardige ontdekkingen zijn gedaan. Te zijner tijd zal hiervan in het Jaarboek een over zicht volgen. Samenvattend mag gesteld worden dat er dit jaar vele resultaten zijn bereikt, zij het ook nu weer zeer moeizaam. De ambtelijke molens draaien niet zo soepel en snel als een geres- 333

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 335