kennen de gevel met het opschrift „P.C. André de la Porte en Co Door de verkoop aan de heer L.S.M. Alders kwam de bestemming van pakhuis te vervallen. Het 23 meter diepe pand bood nogal wat mogelijkheden. Architect Ruud Roosen kreeg opdracht een verbouwing te ontwerpen. Geprojecteerd werden een instructiezwembad en twee appartementen. Voor eerstge noemde voorziening moest één balklaag grotendeels worden verwijderd. Het bad is inmiddels gemaakt; de gevel is opnieuw gevoegd en kreeg ramen ter vervanging van de pakhuisluiken. De twee appartementen komen in 1978 klaar. Zij krijgen elk een groot woonvertrek, zoals in de nieuwbouw zelden wordt aange troffen. Een zwembassin in een monument is wel iets zeer bijzonders. Hiermede is opnieuw aangetoond dat men met het gebruik van een oud gebouw soms vele kanten op kan gaan. Opmerkelijk is ook dat de gevel zonder bezwaar kon worden aangepast en zelfs nog na de verandering een zeer harmonische indruk maakt. Dat komt omdat de openingen altijd op de juiste plaats zaten en goed van verhouding zijn. Tot voor een jaar of zes stonden op het adres zuiderstraat 18 verscheidene fraai beplakte prullebakken en allerlei keurige doosjes uitgestald. Zij werden vervaardigd door de daar geves tigde Luxe Cartonnage Industrie Lucari'. De teruglopende belangstelling noopte tot opheffing. Het ontruimde gebouw werd ten verkoop aangeboden maar ging niet vlot van de hand. Een projectontwikkelaar wilde wel eens proberen of er wat aan te verdienen viel. Hij kreeg optie en liet in 1972 een verbouwings plan maken. Daarin waren opgenomen een restaurant, een winkel en enkele kantoren. De bedoeling was een koper te vinden en vervolgens het plan te laten uitvoeren. Ondanks de voor dit project gemaakte reclame durfde niemand het risico van de inves tering aan. De initiatiefnemer trok zich terug. Op 1 oktober 1975 werd het gebouw verkocht aan de heer C. van der Vlies, exploitant van de radiozaak 'Marcon' in de Barrevoete- straat. Deze gaf te kennen de ontworpen verbouwing te willen realiseren. Er ontstonden echter moeilijkheden doordat de beta- 372

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 374