Jaarverslag 1977 Algemeen De jaarvergadering werd dit jaar gehouden op 13 juli in het Rosenstock Huessyhuis aan de Hagestraat 10 te Haarlem. Tijdens deze vergadering werden de bestuursleden A.G. van der Steur en H.B.E. Warnaars bij acclamatie herbenoemd. De heer W.Ph. Leenman directeur van het Rosenstock Hues syhuis (het voormalige St. Jacobs Godshuis) hield op deze avond een lezing over het ontstaan, de opbouw en de groei van de gemeenschap die dit huis bewoont. Als nagekomen jubileumgeschenk werd aan de leden met het Jaarboek het boekje ,,Huis ter Kleef' meegezonden. De auteur van dit boekje is Mr. J.W. Groesbeek, oud-rijksarchivaris. Het boekje is een deel uit de serie „Nederlandse Kastelen" en is verschenen bij gelegenheid van het 7 5-jarig bestaan van de Dienst van de Hout, de plantsoenen en de begraafplaatsen te Haarlem. De totstandkoming van dit deeltje werd mede mogelijk gemaakt door een subsidie van het Provinciaal Bestuur van Noord- Holland. Ook in 1977 ontving,Haerlem" subsidie en wel 3.000.- van de gemeente Haarlem en 500.- van de gemeente Bloemendaal. Het Anjerfonds verstrekte een subsidie ten bedrage van 5000.-. Mede dit bedrag maakte de feestelijke activiteiten rond het 75- jarig jubileum van de vereniging mogelijk. In verband met de gestegen kosten zag het bestuur zich genood zaakt de jaarlijkse contributie te verhogen tot 25.-. Het ledental is gestegen van 1250 tot 1390 eind 1977. In de meeste omliggende gemeenten bestaan zusterverenigingen. Het verheugt ons dat ook in Bloemendaal nu een historische vereniging is opgericht, genaamd „Ons Bloemendaal" en in Sant poort de „Stichting Santpoort". Door het steeds toenemend aantal leden is „Haerlem" er ook dit jaar in geslaagd de belangstelling voor haar hoofddoelbehoud van het mooie en goede in Haarlem, levend te houden. 389

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 391