Adressen Door het bestuur van „Haerlem" werd een aantal adressen verzonden Pand Zijlweg 196/198 Dit is een in 1880 gebouwde villa. In aanleg was het een recht hoekig huis met een symmetrisch ingedeelde voorgevel. Om streeks 1900 is dit pand vergroot met veelhoekige uitbouwen aan weerszijden en een balcon op houten pilaren tegen de linkergevel. Tot 1916 lag het pand op het grondgebied van de gemeente Bloe- mendaal. Sinds de in dat jaar plaats gehad hebbende grensveran- deringen ressorteert het onder de gemeente Haarlem. De woonbestemming eindigde in 1937. Vervolgens werd er een kraamkliniek gevestigd. Sinds 1958 fungeert het pand als hotel. Het huis is een karakteristiek onderdeel van de omstreeks de eeuwwisseling tot stand gekomen bebouwing aan het oorspronke lijke Bloemendaalse gedeelte van de Zijlweg. Het bestuur der Vereniging 'Haerlem' is van mening dat het behoud moet worden nagestreefd en dat plaatsing op de monu mentenlijst aanbeveling verdient. Het heeft daarom de minister van CRM verzocht het pand op de aanvullende monumentenlijst te plaatsen. Kerkplein 21/22 te Bloemendaal In februari is door het bestuur een brief gezonden aan Burgemees ter en Wethouders van de gemeente Bloemendaal waarin werd aangedrongen op het behoud van de panden Kerkplein 21 en 22. Naar aanleiding daarvan deelde het gemeentebestuur van Bloe mendaal ons mede, dat de raad zich in meerderheid had gesteld achter het standpunt van het college dat aan het plan voor de bouw van een aantal flatwoningen annex showroom-garage ter plaatse medewerking dient te worden verleend. De toezegging is gedaan dat getracht zal worden af te breken gevels van de panden Kerkplein 21 en 22 (inmiddels afgebroken) gerestaureerd te herbouwen aan de westzijde van het Kerkplein. 390

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 392