Brinkmann-complex In juli werd wederom een schrijven gezonden aan het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Haarlem. Dit naar aanleiding van de per advertentie aangeboden gelegenheid tot het maken van opmerkingen inzake het vermelde bouwplan. In de brief wordt met name opgemerkt dat de herbouw van de oude gevel die op de plaats stond van het voormalige Rembrandt- theater de voorkeur verdient boven een moderne, moeilijk aan deze gevelwand aanpasbare, pui. Lezingen en excursies 8 januari. De heer Jan P. Strijbos werd bereid gevonden aan de hand van oude dia's een causerie te houden over Haarlem in de eerste decennia van deze eeuw. De heer Strijbos beantwoordde tal van vragen en plaatste zijn handtekening in het door hem geschreven boek „Vogelvrij" dat ter gelegenheid van het 75-jarig jubileum voor de leden tijdelijk tegen een sterk gereduceerde prijs verkrijgbaar was. Deze lezing sloot goed aan op de tentoonstelling „Groeten uit Haarlem" die tot 12 april werd gehouden in de Vleeshal. 18 februari. Eveneens in het kader van de tentoonstelling „Groeten uit Haarlem" was er in samenwerking met de Haar lemse Smalfilmliga een avond waarop voor de gezamenlijke leden oude films uit en over Haarlem werden vertoond, zoals Canadezen op de Markt (1945), Tram weg (1957), Groenendaal- Bloemendaal (1920) en enkele werkstukken van D. Laan. 18 maart. Gedurende geruime tijd wordt door een groepje Haar lemmers pogingen in het werk gesteld om molen „De Veer" bij Penningsveer gerestaureerd te krijgen. Met het doel op brede schaal aandacht te wekken werd door het actiecomité een mani festatie opgezet waarvan het hoogtepunt was een informatie bijeenkomst op de vooravond van Molendag. Door het bestuur van de vereniging „Haerlem" werd deze actie ondersteund. Na een openingstoespraak door de vice-voorzitter, de heer A.G. van der Steur, gaven de organisatoren een toelich- 391

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 393