ting op de actie gevolgd door de vertoning van een film over de verplaatsing van de Waardmolen of Jonge Willem. Molendes- kundige E. Smit Jr. draaide twee films over poldermolens. Tevens was er een diaserie over molen ,,De Veer". Ten bate van het restauratiefonds werd een veiling van kunstwerken gehouden. 21 maart. Ing. D.J.J. van Beek hield een lezing over de geschie denis van het busvervoer in Haarlem. De heer Van Beek richtte in 1963 met een aantal andere geïnteresseerden de landelijke Autobus Dokumentatie Vereniging op. Vijf jaar later kwam op zijn initiatief de Stichting Veteraan Autobussen tot stand, een organisatie die zich beijvert om historische autobussen te bewa ren. In december 1976 startte hij het Autobus Dokumentatieburo Noord-Holland, dat zich bezighoudt met het systematisch vast leggen van historische busgegevens. De heer Van Beek sprak o.a. over het busvervoer in Haarlem en de lijnen rond Haarlem zoals de eerste omnibusdienst naar het wandelbos Groenendaal in 1914, de stadsautobusdiensten van de Noord-Zuid Hollandsche Tramweg Mij en de Haarlemse Brockway Bus, en de interlokale particuliere autobusdiensten naar Haarlem. 22 april. Door Ing. W. Raue, directeur van de Vereniging ,,Hen- drick de Keyser" werd een lezing gehouden, toegelicht met dia's, over de monumentenrestauratie van deze vereniging. In Haarlem bezit „Hendrick de Keyser" de huizen Houtmarkt 17, Spaarne 69 en 108 en Korte Spaarne 23 en 25. De restauratie van laatstge noemde monumenten, die bij de Gravestenenbrug staan, kwam na veel tegenslag in 1976 gereed. 12 mei. De heer N.A. Brink, verbonden aan de Dienst Hout en Plantsoenen van de gemeente Haarlem, besprak aan de hand van dia's het werk van onder meer de tuinarchitecten Zocher en Springer, die betrokken zijn geweest bij het aanleggen en wijzigen van de aanleg in verscheidene steden en op vele buitenplaatsen. De lezing werd aanschouwelijk gemaakt door een kleine expositie van documenten betrekking hebbende op tuin- en landschapsar chitectuur. In aansluiting aan deze lezing werd de daaropvol- 392

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 394