15 mei 1930 betrok het provinciaal bestuur van Noord-Holland het gebouw. De heer De Wit gaf een overzicht van de geschiedenis van het provinciehuis. Na deze inleiding werden de leden door drs. De Wit en enige assistenten rondgeleid door het gebouw. 7 september. Door de heer W. van den Berg, restauratie-architect van Dordrecht, werd een lezing gehouden over deze stad als aanloop voor de excursie op 1 oktober welke naar Dordrecht en Willemstad zou gaan. Aan de hand van dia's toonde de heer Van den Berg hoe de stad Dordrecht zorgt voor haar monumenten. 1 oktober. De jaarlijkse excursie, wederom voortreffelijk georga niseerd door jhr. F.W.A. Beelaerts van Blokland, voerde zoals reeds vermeld naar Dordrecht en Willemstad. Mede dankzij de hulp van ons lid de heer L. Braakman waren de beschikbare kaarten snel verkocht. Het vertrek naar Dordrecht was om ca. half negen bij zeer goed weer. Via Den Haag en Rotterdam werd koers gezet naar Dordrecht, naar Het Hof, waaraan de Statenzaal is gelegen. Hier was gelegenheid tot bezichtiging van de zaal en het gebruiken van een kopje koffie. Daarna een wandeling door de stad onder leiding van ir. W. van den Berg en zijn assistent. De Grote Kerk, een bouwwerk uit de veertiende eeuw, werd uitvoerig bezichtigd nadat vooraf door de koster enige toelichting was gegeven. De lunch werd gebruikt in restaurant Bellevue waar men een prachtig uitzicht heeft op de Oude Maas, Noord en Merwede. Na de lunch ging men richting Willemstad, een oud vestingstadje gelegen aan het Hollands Diep. In het gemeentehuis, het fraai gerestaureerde Mauritshuis, werden wij ontvangen door de heer J.H. Reinders, tot voor kort burgemeester van Willemstad, en zijn echtgenote. De heer Reinders gaf een zeer uitgebreide uiteen zetting over de geschiedenis van de stad. Hierna was gelegenheid het Mauritshuis te bezichtigen en een drankje te drinken. 394

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 396