De Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemerland in 1977 Door het vroegtijdig inleveren van de kopij voor het Jaarboek Haerlem 1976 zijn de laatste twee maanden van 1976 in het vorige verslag onbesproken gebleven. Eén gebeurtenis uit die maanden kan echter niet onvermeld blijvenop 26 november werd bij de viering van het 75-jarig bestaan van de Vereniging Haerlem' door de jubilerende Vereniging de apothekersgaper uit de Grote Houtstraat, die op de omslag van het vorige Jaarboek prijkt, aan de burgemeester van Haarlem aangeboden ter plaat sing in het toekomstige Historisch Museum Zuid-Kennemer land. Een gebaar van de Vereniging 'Haerlem', dat de Stichting aanmoedigt zo gauw mogelijk het historische museum te verwe zenlijken. Eind december 1976 verzond de Stichting een tweede nieuwsbrief aan alle contribuanten. Daar onder de leden van de Vereniging 'Haerlem' veel belangstelling voor het streven van de Stichting aanwezig is, werd deze nieuwsbrief ook verzonden aan alle leden van deze Vereniging. In 1977 heeft de Stichting de contacten met de historische vereni gingen uit de omgeving van Haarlem verder kunnen uitbreiden en verdiepen. Aangezien de Stichting streeft naar een regionaal historisch museum, werden vertegenwoordigers van deze histori sche verenigingen in het bestuur van de Stichting opgenomen. Hun deelname betekent enerzijds een bundeling van krachten en verbreding van de basis voor een historisch museum, anderzijds een waarborg voor een duidelijke plaats voor lokale initiatieven naast en zo mogelijk met steun van het toekomstige regionale museum. Na het toetreden van deze vertegenwoordigers tot het bestuur was ook de tijd rijp nader te bepalen wat de Stichting beoogt en dit vast te leggen in een zogenaamd 'beleidsplan'. Naar verwachting zal dit beleidsplan, dat tevens een strategie voor de eerstvolgende jaren zal bevatten, in de loop van 1978 gereed komen. In 1977 deden zich weinig kansen voor om interessante aankopen 412

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 414