te doen. Uitsluitend kon een vaandel van de Afdeeling Haarlem van de Ned. Chr. Werklieden Yereeniging worden aangekocht; het vaandel is zeer fraai van kleur en in goede conditie. Des te dankbaarder was de Stichting toen haar aanwinstenlijst vermeer derd kon worden met een schenking van Mr. J.H. Wreesman te Borne. Deze schenking bestaat uit twee portretten, een tekening en een mapje foto's, die alle betrekking hebben op het huis Sophiadal aan het Bolwerk te Haarlem en zijn bewoners in de 19de eeuw. Om meer informatie te verkrijgen over de aanwezigheid van historisch belangrijke voorwerpen bij verenigingen, instellingen en bedrijven in Zuid-Kennemerland werd een proef genomen met een schriftelijke benadering van 50 bedrijven en organisaties. Hoewel door de Stichting uitsluitend gedacht werd aan het inwinnen van informatie en er nog geen sprake was van enig verzoek om schenkingen of bruiklenen, was de respons enigszins teleurstellend. Een dergelijke benadering zal ongetwijfeld meer succes hebben, wanneer de Stichting eenmaal beschikt over een gebouw en het historisch museum realiteit is. Ook in Zandvoort, kreeg het verstrekken van bruiklenen pas enige omvang nadat het Genootschap Oud Zandvoort kon beschikken over een eigen onderdak. Bijzondere dank is de Stichting verschuldigd aan de NV. De Cruquius, die het nodige administratieve werk voor deze proefneming kosteloos voor de Stichting verricht heeft. De financiële situatie van de Stichting is in 1977 weinig veran derd. Doordat zich nauwelijks kansen tot aankopen voordeden bleven de uitgaven beperkt. Het aantal contribuanten bleef onge veer gelijk; er kan van een vaste kern van mensen die het streven van de Stichting willen ondersteunen gesproken worden. De minimum-contributie bleef ƒ15,-. Ter ondersteuning van het werk van de Stichting heeft de firma Schuyt Co gratis een adres- sensysteem van contribuanten vervaardigd, hetgeen verzendin gen door de Stichting aanzienlijk minder arbeidsintensief zal maken. Lange tijd heeft de Stichting haar voorzitter en beide adviseurs wegens ziekte moeten missen. Tijdens de afwezigheid van de voorzitter heeft de heer Phaff de werkzaamheden waargenomen. 413

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 415