'Vriendenkring' deel uitmaakte van een bestaande stichting, die op dit terrein met naam en faam bekend stond! Wel kreeg Commissie VI een 'eigen' huishoudelijk reglement, waarin onder meer duidelijk de (zelfstandige) organisatievorm van de Vrien denkring werd vastgelegd. Vanaf 1975 bestaat het bestuur van Commissie VI uit vier vaste leden, die allen tevens lid zijn van het werkcomité van de stichting Restauratiefonds: ir. J.J. Fuijkschot, namens de stichting; drs. M.P. van Overbeeke, namens het College van Kerkvoogden; D. Vennik als secretaris-penningmeester en ondergetekende als voorzitter, namens de rondleiders van de kerk. Toegevoegde leden aan het bestuur waren de gidsen mej. M. Rakers (1975- 1976) en B. de Vries (1975-1977), P. Speelman (vanaf 1976) en de rondleiders W.B. van Schaik en H.J. Brunt (beiden vanaf 1977). Het secretariaatsadres van de Vriendenkring is Zocherstraat 19 te Haarlem. Het postgironummer van de 'Vrienden van de Grote Kerk' te Haarlem, is 36 18 800. Als voornaamste doel stelde ik me bij de oprichting van de Vrien denkring voor ogen het wekken van nog meer belangstelling voor en meeleven met onze aloude Baaf. Om daarmee een bijdrage te leveren tot beter begrip en bovenal tot nog meer waardering van dit middeleeuwse bouwwerk, dat ongetwijfeld tot de mooiste oude Nederlandse kathedralen behoortEn om dat doel te verwe zenlijken, diende, naast de vele rondleidingen met de inmiddels voor Haarlem beroemd geworden demonstratie van de slinger proef van Foucault, de dia-lezingen en artikelen over de Grote Kerk, nog meer de aandacht van de stad- en streekgenoten bepaald te worden bij dit mooiste en grootste monument van Zuid-Kennemerland! In de York Minster (Engeland) krijgen bezoekers, die een bijdrage schenken voor het onderhoud van deze kathedraal, een oorkonde uitgereikt. Het onderhoud kost „vijftig pennies per minuut". Wie prijsstelt op zo'n oorkonde (souvenir), betaalt zijn bedrag aan de kassier van deze kerk en schrijft op een bonnetje zijn naam, het gewenste aantal minuten voor onderhoud en de datum. Eén van 424

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 426