de twee vrijwilligers aan de tafel van de kassier vult dan met een trekpen en oost-indische inkt in gotisch schrift de oorkonde in. In Dordrecht betalen de 'Vrienden van de Grote Kerk' aldaar jaarlijks een contributie om het op de markt brengen mogelijk te maken van grammofoonplaten, prentbriefkaarten, enzovoorts ten bate van hun kerk. De leden kunnen tegen een verlaagde abonnementsprijs van de Gemeentelijke Archiefdienst het blad 'Kwartaal en teken' ontvangen, waarin regelmatig ook artikelen zijn opgenomen over de Grote Kerk. En via een schrijven worden zij van tijd tot tijd uitgenodigd om deel te nemen aan een door het bestuur georganiseerde excursie. Ook wij dienden op deze wijze onze Vriendenkring 'inhoud' te geven. En dan met als doel het verrichten van allerlei noodzake lijke herstelwerkzaamheden en het aanbrengen van verfraaiingen aan de Grote Kerk, waarvoor geen Rijkssubsidie wordt gegeven: kleine beschadigingen aan kerkramen, reiniging van het middel eeuwse koperen koorhek, het poetsen en vernissen van alle koperen kaarsenkronen, armblakers, enzovoort. Allemaal voor iedereen duidelijk waarneembare zaken. Vanzelfsprekend diende men zijn verbondenheid met onze oude kathedraal ook financieel tot uitdrukking te brengen. Met een bijdrage van tien gulden per jaar mag men zich al Vriend of Vriendin van de Grote Kerk noemen! Schonk men in 1976 een groter bedrag, dan ontving men het kringboek „Een rondleiding door de Grote of St.-Bavo kerk te Haarlem" ten geschenke, in 1977 een originele Bavo-kalender en in 1978 ontvangen de beta lers van vijftien gulden of meer een twaalftal fraaie prentbrief kaarten van de kerk (vervaardigd door de bekende Haarlemse fotograaf E.A. van Voorden) en zij die tenminste vijfentwintig gulden bijdragen de herdruk van het kringboek. De Vriendenkring moest dus het praktische middel worden om aan meer gelden te komen voor de restauratie van de Bavokerk. En iemand die aan dat restauratiefonds een steentje bijdraagt, draagt de Grote Kerk ook een zeer warm hart toeDat betekende dus ook dat wij onze leden voortdurend moesten entameren in hun 'Vriendschap' voor de Bavokerk, bovendien diende er een band tussen de leden onderling gerealiseerd te worden. 425

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 427