Men ontvangt als lid een lidmaatschapskaart, die jaarlijks vrij toegang geeft tot de 'Vriendendag' voor onder andere een gratis rondleiding door de kerk. Tweemaal per jaar wordt een schrijven rondgestuurd over allerlei Bavo-aangelegenheden. Jaarlijks ont vangen de Vrienden en Vriendinnen een uitnodiging voor een ledenvergadering, waar beslist wordt over de restauratiemogelijk heden van de binnengekomen gelden; tevens wordt dan een dia lezing gehouden over een 'Grote Kerk' elders in ons land, die dan spoedig daarna bezocht zal worden tijdens onze jaarlijkse 'Vrien dentour'. In 1977 besloot het College van Kerkvoogden dat de lidmaatschapskaart van de Vriendenkring het gehele jaar door gratis entree geeft tot de Bavokerk, zodat haar leden geen 'bezich tigingsgulden' meer behoeven te betalen! De Vrienden en Vriendinnen stellen zich ten doel om jaarlijks een lid te werven en om op de jaardag van hun Kring de kerk te komen bezoeken! In maart 1976 werd een huis-aan-huis folderaktie gehouden om de Zuid-Kennemers op te roepen lid te worden van de Vrienden kring. Tijdens de ledenvergadering van 20 mei werd besloten om het koperen koorhek en de overige zes van de acht grote koperen kaarsenkronen te reinigen; tevens werd toen pater H.M. van Ooijen als duizendste Vriend gehuldigd! De heer W. Nijman hield op deze avond een dia-lezing over de Grote of Onze Lieve Vrouwekerk te Dordrecht, die op zaterdag 29 mei bezocht werd. Deze eerste Vriendentour, waaraan negentig leden deelnamen, werd op de heenreis onderbroken door een bezoek aan het Zilver museum te Schoonhoven en op de terugweg aan de Waag te Oudewater. Op de Vriendendag van 6 november telde de Kring 1246 leden. Ter opluistering van haar eerste verjaardag concer teerden toen in de kerk de jonge organisten Kees Huges, Jan Oudshoorn en Marco bij de Vaate. Deze dag werd door ongeveer twaalfhonderd mensen bezocht. Aan het eind van het jaar waren met gelden van de Vriendenkring de vier grote kaarsenkronen boven het laag- en hoogkoor van de kerk gepoetst en gevernist. Ook verleende het bestuur in 1976 medewerking aan de Bavo-tentoonstelling te Wilrijk in België; werd adhesie betuigd aan het verzoek van enkele stadgenoten aan 426

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 428