Tijdens de ledenvergadering van 12 mei werd besloten om naast het koorhek, waarvan het reinigen nog steeds niet voltooid was, alle kaarsenkronen en armblakers van de kerk te laten poetsen en vernissen; tevens hield de heer W. v.d. Pol een dia-lezing over de Grote of St.-Laurenskerk te Alkmaar, die op zaterdag 14 mei bezocht werd. Deze Vriendentour, waaraan 196 leden deel namen, ging via de kostelijke plaatsjes Monnickendam, Edam, Oosthuizen, Graft en de Rijp. Op de Vriendendag van 1 oktober, de feestdag van St. Bavo, telde de Kring 1907 leden! Aan het programma van deze tweede verjaardag van de Vrien denkring, die door ongeveer vijftienhonderd mensen bezocht werd, werd muzikale medewerking verleend door de organisten Klaas Bolt, Kees Huges en Jan Oudshoorn, het Haarlems Jeugd orkest en het Haarlems Koperblazersensemble, de organist Jan Schouten met drumband N.V.D.G., het Kennemer Vrouwen koor, de organist Jaap Stork en fluitist Johan van Kempen. Tijdens deze jaardag overhandigde mijn leermeester, de heer M.J. Bouwer, in bruikleen aan de kerkvoogdij zijn gerestaureerde en bijzonder fraaie Bavo-maquette. Voorts ontving de Commissaris van de Koningin in de provincie Noord-Holland, drs. R.J. de Wit, het eerste exemplaar in prachtband van de herdruk van mijn Bavoboekje. (De burgemeester van Haarlem, drs. J. Reehorst, kreeg het tweede exemplaar). En mr. L.H.M. Quant bood de kerkvoogdij het derde gerestaureerde scheepsmodel van de kerk aan, hetgeen mogelijk was gemaakt door een schenking van het Anjerfonds. Het bestuur van de Vriendenkring ontving in 1977 een spontane gift van duizend gulden en één van vijfduizend gulden! Voorts verleende het bestuur medewerking aan de Citydag-Haarlem en aan de Boekenmarkt in de kerk. Tenslotte werd aktie gevoerd voor de juiste spelling van hun 'Vriend', te weten: Grote Kerk, Bavokerk, (Sint-) St.-Bavokerk, Grote of St.-Bavo kerk. Aan lidmaatschapsgelden, rondleidingsgelden, giften, verkoop van Bavo-trotseerloodjes, verjaardagkalenders en de Bavo-kalen- der van 1977, het kringboek, grote en kleine Bavo-litho's werd 428

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 430