Gerard Joosten Die dienstvaardigheid heeft hem ook vele vrienden bezorgd in de kringen van het Haarlemse amateurtoneel, hij was bij verschei dene verenigingen een graag geziene gast, niet alleen omdat hij een speler was met veel talent, maar ook omdat hij geen enkele pretentie had, zijn rol kritisch behandelde en zich volledig inzette om een voorstelling te doen slagen. Kees Reinalda was nog in zoverre een acteur van het oude slag, dat hij zich niet meeslepen iet door modieuze grillen. Een rol moest voor hem helemaal echt zijn, hij moest er in kunnen geloven, anders begon hij er niet aan. Velen zullen nog de beste herinneringen bewaren aan de karakte ristieke rollen, die hij op het toneel gebracht heeft, het zijn er teveel om op te noemen. Ik memoreer slechts zijn creatie van Ellioth Nash in „Het Prieel" van Alec Coppel (zie bijgaande foto) om nog eens vast te stellen, dat het publiek telkens weer genoten heeft van deze man, die altijd zichzelf bleef en pas in opstand kwam, wanneer naar zijn smaak de goede stijl en de eerlijkheid geweld werden aangedaan. In die gevallen liet hij het beslist afwe ten. Van die goede smaak getuigde hij herhaaldelijk met de exposities, die hij geregeld in „Het huis in de duinen" organiseerde. Hij gaf kunstenaars graag de kans hun werk te tonen, juist in de sfeer van het bejaardencentrum als om te bewijzen, dat het leven niets met leeftijd te maken heeft, wel met de wil erzoveel mogelijk van te maken. Kees Reinalda heeft er heel veel van gemaakt. 438

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 440