uur, halfeen stond er dan op de rol, maar hij liet zich absoluut niet haasten, en zo werd het meer dan eens twee, drie uur. iemand, die mokkend uren op de gang moest wachten, kon ooit het gevod krijgen, dat zijn zaak bij gebrek aan tijd werd afgeraf feld. Of het nou tien of drie uur was, hij kreeg het volle pond. Ik, ie moe, hongerig en daardoor met een minimum aan plichts besef achter de perstafel zat, ik heb heel wat momenten van groot ongeduld gekend in die zaal. Zo niet mr. Vink, die althans uiter- nooit Zljn goede humeur leek te verliezen. Hij zat daar met het kussentje in de rug op de harde ongemakkelijke zetel, het doosje dropjes voor zich op de groene tafel, en hij bleef ondanks het vorderen der uren vriendelijk en vol geduld. Hij wist de mensen op hun gemak te stellen, begreep en luisterde het de verdachten in hun waarde. Hinderlijk tutoyeren was er bij hem niet bij. Hij leefde ook mee met de mensen. Ik herinner me, oe een collega-journalist anders dan bij het Haarlems Dagblad gebruikelijk de naam van een (bekende) verdachte in zijn krant zette en hoe mr. Vink me de volgende dag vertelde dat hij daar kapot van was, er niet van had kunnen slapen. Ontelbare mensen moet hij voor zich hebben zien verschijnen. De meesten „voor eens en nooit weer', sommigen voor de zoveelste keer. Al was het soms met een vermoeide zucht, mr. Vink was altijd bereid ze nóg een kans te geven. Hij had zo zijn eigen methodes. Stelde bijvoorbeeld een zaak een halfjaar uit om eens te zien wat er dan van de goede voornemens gebleken was. n hij was de eerste om het wisselend succes daarvan te beseffen maar je zag hem altijd weer oprecht hopen, dat het nu goed zou uitpakken. Er waren een paar dingen, waarbij hij rood kon aanlopen van boosheid. Onbeleefd ginnegappen, kauwgommend gedoe van verdachten tegenover hem vond hij afschuwelijk. Agressie verfoeide hij. Hij zat de rechtbank voor in de zaak tegen de Pales tijnse vliegtuigkapers op Schiphol. Een wapenfeit in zijn carrière? geloof het met, ik had meer de indruk, dat hij er ver vanaf stond en met werkelijk met de twee verdachten kon praten. Ongetwijfeld voelde hij zich het meest op zijn gemak als politie rechter. Dan kon hij ongestoord met de mensen praten en ook 444

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 446