Kroniek van Haarlem 1977 JANUARI 451 1 Ir. H. W. Wijge, hoofdingenieur, treedt toe tot de directie van B. V. Machine fabriek v.h. Gebroeders Figée. De vorming van een pastoraal verband tussen de hervormde gemeenten van Haarlem-centrum, en Schoten/Haarlem-Noord treedt in werking. 4 De viering van het 75 -jarig bestaan van de Gemeentelijke dienst van de Hout, de Plantsoenen en de Begraafplaatsen te Haarlem wordt ingezet met een ontvangst van het personeel in de Gravenzaal van het Stadhuis; loco-burge meester G.W. Voskuilen ontvangt het eerste exemplaar van het boekje 'Huis Ter Kleef, geschreven door mr. J.W. Groesbeek en uitgegeven ter gelegenheid van het jubileum door de Nederlandse Kastelenstichting (zie 17 jan,). De 52-jarige heer L. Smit uit Heemstede verdrinkt in het water van de Leid- sevaart na meegewerkt te hebben aan het redden van een bewoner uit Voge lenzang en diens 11-jarige dochter (zie 16 nov.). 5 Wethouder W. Mensink stelt het gebouw van de Regionale Schooladvies dienst in het Gasthuiscomplex in gebruikde dienst was vroeger aan de Scho tersingel gevestigd. De gemeenteraad benoemt vier leden van de raad die een commissie zullen vormen ter voorbereiding van de benoeming van een nieuwe burgemeester (zie 6 jan.). Mr. G.D. Smith volgt notaris W. Spaander op in diens ambt. 6 De gemeenteraad vergadert onder leiding van de Commissaris der Koningin, drs. R.J. de Wit, voor het opstellen van een profielschets van de nieuwe burgemeester (zie 24 juni). 12 De gemeenteraad besluit tot aankoop van het rijk van een deel van het terrein van de Ripperda-kazerne, groot 22,15 are, voor 66.450,- en stelt een bedrag van ƒ213.550,- beschikbaar om dat gedeelte in te richten voor parkeerterrein; ook besluit de vergadering tot verkoop van de voormalige dependence van Sociale Zaken aan de Raamsingel 12 voor 265.000,- aan F.J. van Asdonk die een tandartsenpraktijk zal inrichten. 14 De burgemeesters van Haarlem, Bloemendaal, Heemstede, Haarlemmer- liede en Spaarnwoude en Zandvoort slaan de eerste paal voor de kunstijsbaan van de Stichting Kennemerland aan de Kleverlaan (zie 5 nov.). Ter gelegenheid van het bezoek van bestuursambtenaren uit Indonesië en Maleisië aan het Provinciehuis aan de Dreef houdt de Communistische Partij van Nederland een demonstratie. 17 Dr. E. Sneller, hervormd predikant, slaat de eerste paal van het wijkhuis dat bij de hervormde kerk aan het Wilhelminaplein te Heemstede gebouwd zal worden (zie 8 okt.). Loco-burgemeester P.W. Voskuilen opent in de oude stal op de Stads- kweektuin een tentoonstelling, ingericht ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Gemeentelijke dienst Hout, Plantsoenen en Begraafplaatsen (zie 28 mei).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 453