FEBRUARI 453 20 De heer en mevrouw W. Dekker en B. Dekker-Sayes uit Aerdenhout promoveren aan de Gemeente Universiteit van Amsterdam tot doctor in de medicijnen. 23 Intrede van ds. W. Dijckmeester als hervormd predikant te Aerdenhout. 27 Officiële ingebruikneming van nieuwbouw van de Pedagogische Akademie De La Salie op het landgoed Eikengaarde aan de Glipperweg in Heemstede; vroeger was de akademie in Hertenduin gevestigd. De gemeenteraad van Heemstede stelt 67.000- beschikbaar voor restau ratie van het complex 'Het Oude Slot'; hierin wordt een cultureel centrum gevestigd. 30 Uit de bibliotheekcentrale aan de Kleine Houtweg worden het schilderij „De voorlezing" van Kees Verwey, een elektrische kroonluchter, een klok en twee kandelaars vermist. 2 De gemeenteraad besluit mee te werken aan de bouw van een nieuwe kleuter school ter vervanging van de Christelijke Kleuterschool aan de Oranjestraat die afgebroken wordt. 16 Wethouder P.W. Voskuilen stelt het overdekte zwembassin van de Van Voorthuysenschool (voor geestelijk gehandicapte kinderen) aan de prof. Eykmanlaan in Schalkwijk in gebruik. 17 Oprichting van een afdeling van het Christen Democratisch Appel (het CDA); er bestaat reeds een samenwerking in de gemeenteraad. 18 De rijksinspecteur voor het lager onderwijs, de heerN.G. Verbaan, stelt het openbaar lager onderwijs-complex „Molenwiek" in Schalkwijk in gebruik; de kosten hebben 3.650.000,- bedragen. De burgemeesters van Amsterdam, Haarlem, Zaanstad en Velsen komen voor de eerste keer bijeen voor een „vierhoek-overleg". 21 In het Stadhuis is een elektronisch systeem aangebracht ter bewaking van de kunstschatten. 22 Bij zijn afscheid wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar ontvangt de heer A. de Nijs, directeur van de Provinciale Accountantsdienst, de zilveren penning der provincie Noord-Holland. 23 Wethouder P.W. Voskuilen slaat de eerste paal van de Montessorischool aan de Albert Schweitzerlaan. De gemeenteraad gaat akkoord met het voorstel tot het voeren van een ontei geningsprocedure van 30 panden in het Rozenprieeldaarbij is de kinderbe waarplaats aan de Asterstraat, groot 435 c.a. 24 De gemeenteraad van Heemstede stelt voor het vernieuwen van de IJzeren- brug (verbinding Raadhuisstraat en Binnenweg) een bedrag van 650.000,- beschikbaar en voor het restaureren van „De Dorstige Kuil" 650.000,-; laatstgenoemd gebouw zal verhuurd worden aan het schoolbestuur van de Gerrit Barger-mavoschool. 26 Ingebruikneming van de Protestants-Christelijke school voor lager huis houd- en nijverheidsonderwijs in Schalkwijk. 27 Het kerkgebouw van de Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen (mormonen) aan de Frieslandlaan/hoek Groningenlaan in gebruik genomen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 455