MAART APRIL 455 1 In de Heilige Landen en de Kamp mogen alleen bewoners en belangheb benden die een vergunning hebben hun auto parkerenovertreders zullen beboet worden met 50,-. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd treedt ir. L. Hupkes af als algemeen directeur van Conrad-Stork b.v. (zie 29 april); zijn opvolger wordt ir. A. Brink. 5 De voetbalclub E.D.O. viert haar 80-jarig bestaan. 8 Ongeveer honderd buitenlandse werknemers verstoren de wekelijkse verga dering van B. en W. in het Stadhuis bij het aanbieden van een petitie over hun huisvesting (zie 16 maart). De Groothandelaarsvereniging in groente, fruit en diepvriesartikelen „Een dracht maakt macht" viert haar 60-jarig bestaan. 16 De gemeenteraad neemt met 19 tegen 15 stemmen een motie aan. waarin het optreden van het raadslid B. Evers (PSP) tijdens het verstoren van een verga dering van B. en W. afgekeurd wordt; de vergadering verleent een subsidie van 6.741.000,- om het exploitatietekort op de stadslijnen van de NZH te dekken, besluit 343.617,- beschikbaar te stellen voor het inrichten van negen wooneenheden in pand Van Eedenstraat 13, en 600.000-voor het inrichten van 25 wooneenheden in het voormalige gebouw van Sociale Zaken aan de Raamsingel (in beide panden ten behoeve van 53 personen). De heer R.C.G. Gallandat Huët te Bloemendaal promoveert aan de Universiteit in Amsterdam tot doctor in de geneeskunde. 23 De heer Chr. Roos viert zijn gouden jubileum als voorzitter van de Woning bouwvereniging, „Zorgvliet". 27 In een dienst in de Julianakerk aan de Kloosterstraat wordt het 60-jarig bestaan van het hervormde kerkgebouw herdacht. Ds. L. J. Willemse, gereformeerd predikant in Drachten, doet zijn intrede als geestelijk verzorger van het Instituut voor Epilepsiebestrijding Meer en Bos te Heemstede en de Cruquiushoeve te Vijfhuizen. 29 De heer A.S. van den Bergh te Amsterdam, medisch coördinator van de Bloemenhove-kliniek te Heemstede, promoveert in Utrecht tot doctor in de medicijnen op een proefschrift over abortus. Beëdiging van ir. H. Makkreel te Aerdenhout als lid van de Eerste Kamer voor de WDop 1 september bedankt hij als lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland. 30 Staatssecretaris J.P.M. Hendriks van Volksgezondheid stelt het gebouw Kenaupark 15-17 dat ingrijpend verbouwd is voor de Kruisvereniging Haarlem in gebruik; wethouder L. van den Berg onthult in de Kenaustraat een bord dat geplaatst is als aanwijzing naar een toilet voor gehandicapten. 31 De 26-jarige J J. Honing wordt tijdens een schietpartij in een café zodanig gewond dat hij kort daarop overlijdtlater veroordeelt de rechtbank de dader wegens doodslag tot een straf van twee jaar. 1 Op last van Gedeputeerde Staten moet de vuilnisbelt van de gemeente Bloe-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 457