MEI 457 men daal in de duinen langs de Zeeweg om milieutechnische redenen gesloten worden; Bloemendaal zal het vuilnis vervoeren naar Beverwijk. 2 Het kerkgebouw van de Evangelische Broedergemeente aan de Parklaan is 100 jaar geleden in gebruik genomen. 3 Intrede mevrouw Perla K.A. Akerboom-Roelofs als predikante van de Evangelisch Lutherse gemeente. 5 De ds. M.G. Blauwschool (christelijk onderwijs voor zeer moeilijk lerende kinderen) verhuist van de Linnaeuslaan naar de Abel Tasmankade (zie 21 sept.). 6 De gemeenteraad verleent eervol ontslag aan de heer S. Heijers als directeur van de Dienst voor Sport- en jeugdzaken en benoemt tot zijn opvolger de heer W. van der Werff uit Eelde, directeur van de Provinciaal Groningse Sport raad de vergadering wijst in principe de binnenstad aan als beschermd stads gezicht, besluit de volgestorte vuilnisopslagplaats Schoteroog te sluiten en grof vuil in de komende vijf jaar te storten in het recreatiegebied Spaarn- woude voor het maken van een heuvelook besluit de raad het voormalige Veronicaklooster aan het Spaarne in te richten als woonruimten van alleen staanden, waarvoor een bedrag van 1.100.000,- nodig is, waarvan een ton voor herstel van vernielingen (zie 29 okt.). In de openbare bibliotheek in Heemstede is een tentoonstelling ingericht gewijd aan de auteur Godfried Bomans (zie 21 mei). 14 Leden van de gemeenteraad brengen een driedaags bezoek aan Osnabrück, waarbij het Berufsverbot een punt van bespreking is. 17 Intrede van ds. R. Gaaikema als predikant bij de Verenigde Doopsgezinde gemeente. 20 Leden van de Haarlemse Boekverkopersvereniging worden ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan officieel in de libryezaal van het Stadhuis ontvangen door het gemeentebestuur; de uitgeverij J.H. Gottmer biedt loco-burgemee ster P.W. Voskuilen het eerste exemplaar aan van het fotoboekHaarlem" met tekst van Peter Heemskerk, fotografie van Ted Dobson en vormgeving van Matt van Doorn. 21 De gemeenteraad van Bloemendaal besluit een eigen muziekschool op te richten met ingang van 1 september; later wordt André Kaart tot directeur benoemd (zie 5 sept.). 22 Oud-burgemeester van Haarlem, mr. dr. L. de Gou, wordt het Grootkruis van verdienste verleend van de Duitse Bondsrepubliek wegens zijn verdien sten als parlementariër (was lid van de Eerste-Kamercommissie Buiten landse zaken en betrekkingen tussen West-Duitsland en Nederland). 27 De gemeenteraad besluit tot samenvoeging van de Lieven de Keyschool (voor individueel lager technisch onderwijs) en de Krelageschool (voor indi vidueel lager tuinbouwonderwijs) en benoemt tot directeur de heer W.J.M. van Doorn, hoofd van de Lieven de Keyschool. 28 De gemeenteraad van Heemstede besluit de exploitatie van kabeltelevisie in eigen beheer te houden. 1 Een helikopter plaatst op de Erebegraafplaats aan de Zeeweg te O verveen een

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 459