459 nieuw kruis ter vervanging van het kruis dat in december door de bliksem is vernield (zie 4 mei). 4 De renovatie van de Erebegraafplaats in Overveen is gereed gekomen en de deelnemers aan de jaarlijkse stille tocht ter gelegenheid van de dodenherden king maken er voor het eerst kennis mee. 6 De Houthandel Peltenburg en Zoon b.v. is 150 jaar geleden opgericht door H. Peltenburg. 7 De afdeling Kennemerland van het Wereld Natuurfonds viert in het Open luchttheater in Bloemendaal haar tienjarig bestaan. 11 Promotie City Haarlem zet een achtdaagse manifestatie in, voorbereid in de binnenstad (zie 19 sept.). 12 De Provinciale Staten van Zuid-Holland benoemen tot griffier der staten mr. J. de Vries, loco-secretaris der gemeente Haarlem en chef van het secreta riaat en kabinet van de gemeente-secretarie; hij treedt op 1 september in dienst en legt zijn functie van lid van de Provinciale Staten van Noordland neer. Installatie van dr. H. Borghouts als lid van de gemeenteraad van Heemstede yoor de fractie Progressief Heemstede, als opvolger van zijn echtgenote mevrouw J. Borghouts-Wijnands, die als raadslid bedankt had. 13 In Teylers Museum is een tentoonstelling ingericht ter gelegenheid van het 200-jarig bestaan van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel (zie 9 juni). 14 Met een bijeenkomst in de Doopsgezinde Kerk in tegenwoordigheid van de protector Prins Bernhard herdenkt de Hollandsche Maatschappij van Wetenschappen haar 225-jarig bestaan. 17 Uit het Frans Halsmuseum wordt een achttiende-eeuws klokje, Louis XV- stijl van franse origine, vermist. 18 Oud Wijnkopers B.V. viert het honderdjarig bestaan; op 1 mei 1877 begon G. Oud Pzn in Purmerend het bedrijf als handelaar in wijnen, sedert 1928 is het bedrijf gevestigd geweest aan de Spaarndamseweg 414 en sedert 1974 in het voormalige gebouw van Holland Nautic, eveneens aan de Spaarndamse weg. De gemeenteraad besluit tot aankoop van het vroegere gebouw van Vroom en Dreesman aan de Korte Veerstraat en het Spaarne van Smit's Bouwbedrijf te Beverwijk, dat van plan is het gebouw in te richten voor 31 appartementen, winkels, showrooms en kantoren; de vergadering verzet zich tegen een verzoek 200 flats aan de Engelandlaan te laten verkopen, omdat ze voor huurflats zijn bestemd. 21 Mari Andriessen onthult in Thijsse's Hof een door hem gemaakt beeld „Erik" (bronzen plastiek van twee meter), dat opgericht is ter nagedachtenis van de auteur Godfried Bomans, op 22 december 1971 in Bloemendaal overleden. 22 Pastoor E.R.G. Klaver uit Aerdenhout is 40 jaar priester. Drie Nederlandse orkesten, waaronder het Noordhollands Philharmonisch Orkest brengen op één dag de negen symphonieën van Ludwig van Beet hoven ten gehore ter herdenking van diens 150ste geboortedag. 25 De Provinciale Staten van Noord-Holland stellen het streekplan voor de Meerlanden vast. De buitengewone vergadering van leden van de Haarlemse Coöperatieve

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 461