JUNI 461 Dinervereniging W.A. besluit tot ontbinding van de op 21 september 1909 opgerichte vereniging. 27 Bij een brand in een der paviljoens van de Hartenkamp in Heemstede worden zestig kinderen tijdig in veiligheid gebracht. 28 Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Gemeentelijke Dienst van Hout, Plantsoenen en Begraafplaatsen heeft het Frans Halsmuseum in de Vleeshal de tentoonstelling „Twee eeuwen tuin- en landschapsarchitectuur" ingericht. 31 Afscheid van de heer N.W. de Groot als directeur van de afdeling Zegel waarden der PTT, welke afdeling in het gebouw van het Grafisch Bedrijf Joh. Enschedé en Zonen gevestigd is. 1 Jn de Gravenzaal van het stadhuis wordt het 125-jarig bestaan van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken gevierd (zie 17 nov.). 2 Loco-burgemeester P.W. VosKUiLENreikt in het Stadhuis de Laurens Coster- prijs uit aan de uitgever G. A. van Oorschot, die als eerste de onderscheiding in ontvangst neemt; later begint in de Grote Kerk een boekenmarkt die drie dagen duurt. 3 In de Haarlemmerhout wordt een driedaags festival gehouden, waaraan vele gezelschappen op cultureel gebied deelnemen; het Noordhollands Philhar- monisch orkest geeft een openluchtconcert. De heer H. Minholtz, chef van de administratie bij de Spaarnescholenge- meenschap, 40 jaar in overheidsdienst. 4 Mevrouw J. de Vries-Dijkstra, echtgenote van het vroegere hoofd van de Rijksleerschool H. de Vries, viert haar 100ste verjaardag. Officiële opening van de Sint Jozefschool voor basis-onderwijs (vroeger aan de Herenweg) aan de Van der Waalslaan/hoek Ey kmanlaan in de Geleerden- wijk in Heemstede. 5 Herdenking van het 50-jarig bestaan van de Onze Lieve Vrouwe Hemelvaart kerk aan de Valkenburgerlaan te Heemstede. 9 In tegenwoordigheid van Koningin Juliana, Prins Bernhard, Prinses Beatrix en Prins Claus houdt de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel een bijeenkomst ter herdenking van het 200-jarig bestaan. De vergadering van de Nederlandse Sportfederatie benoemt tot voorzitter jhr. mr. W.H.D. Quarles van Ufford, burgemeester van Heemstede, tot voorzitter; hij is sinds 1968 lid van het bestuur. 10 De minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, mr. H. van Doorn, plaatst Kareol in Aerdenhout op de definitieve Monumentenlijst. 11 Met enige feestelijkheden wordt het Stationsplein heropend. 12 Pastoor C. Pouw, Heemstede, viert zijn gouden priesterfeest. 13 Een uitslaande brand in een boerderij op de hoek van de Vergierdeweg en Vondelweg levert veel schade op.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 463