JULI 463 16 De gemeenteraad van Bloemendaal neemt afscheid van het lid, A. Vos kuilen (WD), die naar Heiloo vertrekt; dr. K. Bosma volgt hem op. In het telefoongebouw van de PTT aan de Surinameweg in Schalkwijk zijn computers opgesteld, waardoor abonné's een snellere informatie kunnen krijgen over telefoonnummers. Tijdens een bijeenkomst in het Stadhuis ontvangt de redactie van de Haagse Post de prijs voor tijdschriftenjournalistiek van het Lucas-Oomsfonds. 17 Wegens zijn benoeming met ingang van 1 augustus tot rector van de r.k. Scholengemeenschap Sancta Maria neemt drs. J. van Steen afscheid als directeur van de Stichting Opleiding Sociale Arbeid. 18 Jhr. W. van Andringa de Kempenaer uit Aerdenhout treedt af als voor zitter van de Koninklijke Nederlandse Automobielclub (KNAC) en wordt opgevolgd door mr. L.P. Ndenbranding de Boer, eveneens uit Aerden hout; de Haarlemmer mr. L. van Noordwijk wordt gekozen tot lid van het bestuur. 22 De IVO-school ,,'t Heuveltje" aan de Korte Parkweg in Bloemendaal wordt gesloten wegens verhuizing naar een nieuw gebouw aan de Boekenrodeweg in Aerdenhout (zie 15 sept.). Dr. Jan Hoek onthult zijn portret als officiële opening van de naar hem genoemde school (katholiek LOM-onderwijs) aan de Albert Schweitzerlaan negen jaren is de school in vele gebouwen gehuisvest geweest. 24 Bij Koninklijk Besluit is drs. J. Reehorst, burgemeester van Velsen, met ingang van 16 augustus benoemd tot burgemeester van Haarlem (zie 18 aug.). 25 Twee branden in het voormalige hotel „Zomerzorg" in Bloemendaal, dat al bijna is afgebroken wegens plannen een flatgebouw te stichten. 28 Ter gelegenheid van het aanstaand afscheid van de heer A. Nawijn als burge meester van Zandvoort, wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar, besluit de gemeenteraad de naam van Kostverlorenparkweg te veranderen in Burgemeester Nawijnlaan. 29 De gemeenteraad neemt afscheid van het lid P.C.M. Schellekens (WD) wegens vertrek naar Vollenhoven en keurt de geloofsbrieven van zijn opvol ger, G.L. van Voort, goed. R.D. Lagendaal neemt afscheid als hoofd van de openbare Julianaschool voor basisonderwijs in Overveen. 30 De heer M.B.M.J. van Vlijmen (CDA) volgt de op 4 juni overleden heer H. Rücker op als lid van de gemeenteraad van Heemstede. 1 De Haarlemse Raad voor Jeugd en Jongeren opgeheven. De oudste Haarlemse wijnhandel W. Jager Geerlings (1820) verhuist van het Spaame naar Hmuiden. 20 De gemeenteraad besluit tot verkoop van een aantal huizen aan de Kinder- huisvest, alsmede het Magdalenaklooster. 29 De ontwerp-begroting 1978 der gemeente Haarlem vertoont een tekort van 5,7 miljoen gulden.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 465