AUGUSTUS SEPTEMBER 465 9 Mevrouw J.M. Brands-Driessen, thans wonende in het bejaardencentrum De Rijp te Bloemendaal en vroeger in Haarlem, viert haar 100ste verjaar dag. 10 De gemeenteraad stelt het bestemmingsplan Witte Herenstraat en omgeving (waarbij het Spaarnestad-complex, bestemd voor sociale woningbouw) vast, besluit het pand Nieuwe Gracht 65 ten behoeve van de Woningbouwvereni ging Sint Jozef in te richten voor 18 appartementen. De marktkoopman G.J. Voetelink neemt afscheid van de markt en van de afdeling Haarlem van de Centrale Vereniging van ambulante handel, waarvan hij sedert de oprichting in 1946 bestuurslid is. 15 Opheffing met ingang van 1 oktober van de in 1849 opgerichte Haarlemsche Hulpbank, van oorsprong een liefdadigheids vereniging; na liquidatie zal het overschot aan het Rode Kruis worden geschonken. 18 Installatie van de nieuwe burgemeester van Haarlem, drs. J. Reehorst. In het schoolgebouw aan de T empeliersstraat begint de eerste cursus voor het openbaar voortgezet LOM-onderwijs voor de regio met 18 leerlingen. 19 De christelijke Prinses Marijkeschool voor moeilijk lerende kinderen aan de Dinkelstraat wordt samengevoegd met de Wim van der Jagtschool aan de Prinses Beatrixdreef, eveneens voor christelijk buitengewoon lager onder wijs; in het gebouw aan de Dinkelstraat blijft de afdeling meisjes voor chris telijk voortgezet buitengewoon lager onderwijs gevestigd. 24 Installatie als lid van de Tweede Kamer van de heer R. Nijhof uit Overveen voor de partij DS'70, als opvolger van dr. W. Drees jr. 25 De gemeenteraad van Heemstede verleent de erepenning in goud aan de gemeentesecretaris, mr. J.M. Kruitwagen, die op 30 september de gemeen te verlaat door zijn benoeming tot gemeentesecretaris van Soest. 26 De H. Hart-kleuterschool aan de Velserstraat verandert op de dag van haar 50-jarig bestaan de naam in „Ons kwekkernest"de lagere H. Hartschool bestaat op 8 september 40 jaar. 30 Wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar neemt de heer J.A.L. de Ronde afscheid als chef van de afdeling personeels- en algemene zaken van de Noord-Zuid-Hollandse-Vervoermaatschappij. 1 De Kennemerraad vergadert voor het eerst onder leiding van drs. J. Reehorst, die door zijn ambt van burgemeester van Haarlem voorzitter is. Vierhonderd Amerikaanse militairen, die deel zullen nemen aan NAVO- verplaatsingsoefeningen in Ramstein (West-Duitsland), verblijven enige dagen in de Ripperda-kazerne. Drs. R. Koper, vicaris van de bisschop van Haarlem der r.k. kerk, legt zijn functie neer en houdt op 18 september een afscheidsreceptie. 2 De Chocoladefabriek Union viert in besloten kring het 75-jarig bestaanhet personeel biedt een wandkleed aan. Benoemd tot vertrouwensarts van de afdeling Haarlem en omstreken van de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 467