467 Nederlandse Maatschappij tot bevordering der geneeskunst, dr. M.J. Heering. 5 De Bloemendaalse Muziekschool begint met het geven van lessen. 8 Burgemeester drs. J. Reehorst brengt een bezoek aan de drukkerij Ed Mathot, die vijftig jaar bestaat; ter gelegenheid van het jubileum is het boek „Haarlem stad van drukkers" verschenen. 9 Drs. F.A. Vissers plaatst een gedenksteen in het in aanbouw zijnd Verpleeg huis Pi us XII in Schalkwijk. 12 De Provinciale Staten besluiten tot aankoop van een pand aan de Paviljoens laan, tot voor kort ambtswoning van de Commissaris der Koningin, dat voor enkele provinciale doeleinden bestemd zal worden; voorts nemen zij het besluit tot aankoop van 3 50 ha duingebied tussen Kraantje Lek en Zandvoort van de heer N.H. Andriessen te Overveen voor twaalf miljoen gulden. 15 De gemeenteraad van Bloemendaal besluit tot het slopen van de voormalige IVO-Mavoschool ,,'t Heuveltje". 16 Het kerkbestuur van de r.k.-parochie Spaarnekerk verkoopt de kerk aan Damave B. V. te Bennebroek, die voornemens is daarin woningen en onspan- ningsruimten tot stand te brengen. 17 „Eindenhout" aan de Wagenweg tegenover de Spanjaardlaan (het Huis met de Beelden) is ingericht voor acht flats. De dirigent André Kaart neemt afscheid van het Haarlems Jeugdorkest. 18 Uit het Raadhuis van Heemstede worden twee schilderijen van omstreeks 1800, „De Konijnenburg (waarde 8.000,-) en „Stadhouder Prins Willem IV" (waarde vier tot zesduizend gulden) en een wandbord vermist. 19 „Promotie City" organiseert een actie in de binnenstad, waarbij in 200 etalages kunstwerken worden geplaatst. 20 Uit het Huis van Bewaring 2 aan de Harmenjansweg ontsnappen drie gedeti neerden. 21 De rijksinspecteur voor het buitengewoon lager onderwijs, de heer J. van der Bijl, verricht de opening van de Ds. M.G. Blauwschool voor christelijk onderwijs aan moeilijk lerende kinderen aan de Abel Tasmankade; vroeger was de school aan de Linnaeuslaan gevestigd. De gemeenteraad besluit het beeld van Arthur Spronken, dat al vijf jaar een tijdelijke plaats heeft bij de Vleeshal, een definitieve plaats te geven op de Grote Markt. 23 Burgemeester drs. J. Reehorst ontvangt het eerste exemplaar van het boek „Haarlem bij gaslicht" door Bert Sliggers. Wethouder L. van den Berg verricht de opening van „De Springplank" aan het Marsmanplein, dagverblijf voor geestelijk gehandicapte kinderen. 24 Officiële opening van de Gemeentelijke Muziekschool aan het Groot Heilig land, waarbij zijn aangesloten de gemeenten Haarlem, Heemstede, Zand voort en Haarlemmerliede en Spaarnwoudede gemeenten Bennebroek en Bloemendaal hadden om financiële redenen afgehaakt. 25 Herdenking van het zestigjarig bestaan van de r.k. parochie H. Drieëenheid te Bloemendaal. 28 De commissaris der koningin in de provincie Noord-Holland, drs. R J. de Wit onthult in Bennebroek een reliëf van Wim Jonker, dat de gevel zal versieren van de in aanbouw zijnde geronto-psychiatrische kliniek van de Stichting „Vogelenzang".

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 469