NOVEMBER 471 De heer W.L. Ladenius biedt zijn kunstcollectie, bestaande uit 21 werken van Isaac Israëls, Anton Rooskens, Gerrit Willem Dijsselhof en Coba Ritsema, aan het Frans Halsmuseum aan. 24 De Provinciale Staten benoemen tot derde directeur van het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort mr. P. A. Schaafsma uit Rosmalen, directeur van de Algemene Reclasseringsvereniging in 's Hertogenbosch. 26 De commissaris der Koningin in Noord-Holland, drs. R. J. de Wit, ontvangt het eerste exemplaar van het boek ,,Een groet uit Noord-Holland" en stelt een tentoonstelling onder de titel ,,De beste wensen voor een paar centen" (prentbriefkaarten uit de Provinciale Atlas) ter bezichtiging. 27 Herdenking van het tienjarig bestaan van het Technisch opleidingscentrum voor militairen in de Ripperda-kazerne. 29 Het voormalige klooster Veronica aan het Spaarne is gereed gekomen voor de huisvesting van jongemensen. 30 De toneelvereniging Genesius houdt een receptie ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan. 1 In besloten kring wordt het 100-jarig bestaan van de Gemeentelijke Reini gingsdienst gevierd. 3 De Raad voor de Kinderbescherming, die verhuisd is naar het kantorencom plex op het Stationsplein, houdt een open dag. 5 Officiële ingebruikneming van de kunstijsbaan aan de Kleverlaan. 9 Prinses Beatrix en Prins Claus wonen de opening bij van de tentoonstel ling „Andriessen 80" in het Frans Halsmuseum, ter gelegenheid van de 80ste verjaardag op 4 december van de beeldhouwer Mari Andriessen. De gemeente biedt hem de gouden eremedaille van Haarlem aan. 10 Het in 1959 ter plaatsing in het Frans Halsmuseum aangeboden Poppenhuis is aan de hand van de situatie in de 18de eeuw anders ingericht en geplaatst in de goudleerzaal van het museum. 16 De heer L. Smit uit Heemstede, die op 4 januari bij een geslaagde redding uit de Leidsevaart om het leven was gekomen, is postuum onderscheiden met de zilveren medaille van het Carnegie Heldenfonds. De gemeenteraad besluit het deel van het Spaarne tussen de Eendjesbrug en de Melkbrug te bestraten met klinkers en niet te asfalteren, de huisves tingsverordening zodanig te wijzigen dat eigenaren van woningen verplicht worden melding te maken van lege huizen, de vroegere katholieke school aan de Westergracht onder leiding van de woningbouwvereniging Sint Jozef te verbouwen tot appartementen, waarvoor een bedrag van 1,1 miljoen gulden nodig is. 17 De vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken besluit mr. N.C. de Groot van Embden te Heemstede voor te dragen als voorzitter, ter voorziening van de op 1 februari te ontstane vaca ture door het bedanken van mr. J.C. Droste en te benoemen tot secretaris der kamer mr. J.G. Tielenius Kruythoff als opvolger van de heer J.B. Schotman die op 1 mei wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar zijn functie zal neerleggen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 473