DECEMBER 473 18 De burgemeester van Haarlem en van Haarlemmerliede en Spaarnwoude slaan de eerste paal van het Dorpshuis in Spaarndam. 19 De voetbalclub Bloemendaal houdt een receptie ter gelegenheid van het 75- jarig bestaan; de voorzitter, de heer G. Voogd wordt benoemd tot erevoor zitter. 20 In de in 1960 gestichte Vaste Burchtkapel van de Evangelische Lutherse gemeente op de hoek van de Mr. J. Gerritszlaan en de Plesmanlaan wordt de laatste dienst gehouden. 28 Verschenen is een rapport van het gemeentebestuur over de gezondheidzorg op scholen. 30 In het vroegere badhuis aan de Mr. Gerlingsstraat heeft de Kruisvereniging Haarlem een consultatiebureau ingericht; wethouder L. van den Berg verricht de opening. 2 Wethouder ir. G.C. Ebeli slaat op het terrein, waar vroeger hotel „Zomer- zorg" in Bloemendaal heeft gestaan, de eerste paal voor te bouwen tien appartementen. 6 'Het personeel van het Gemeentelijk Energiebedrijf komt bijeen ter viering van het 75-jarig bestaan. Het bestuur van het Diaconessenhuis te Heemstede benoemt tot medisch directeur dr. G. Koot uit Hoofddorp en tot waarnemend directeur algemene zaken drs. P.O. André de la Porte uit Aerdenhout. 15 In de gemeenteraad van Bloemendaal zal mevrouw S. Makkreel-De Vries (WD) het afgetreden lid mr. J.H. Waller opvolgen; de vergadering besluit tot instelling van een gemeentevlag. 16 De adjudant van politie, de heer E. Holtslag, chef van het bureau bijzon dere verkeerstaken, wordt door zijn activiteiten, onder meer voor de samen stelling van het verkeerscirculatieplan, bevorderd tot inspecteur van poli tie. 17 De heren C. Sipkes uit Rockanje (vroeger Haarlem) en J.P. Strijbos uit Heemstede ontvangen respectievelijk de Dr. Heimans- en Dr. J.P. Thijsse- prijs voor de grote bijdrage die zij geleverd hebben om het levenswerk van Heimans en Thijsse voort te zetten. 19 In de in Hillegom gehouden vergadering van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur legt jhr. dr. O.F.A.H. van Nispen tot Pannerden uit Heemstede het voorzitterschap neerzijn opvolger is de heer J.P.M. de Jonge. 21 De heer A. S andtke neemt afscheid als directeur van het Centrum Automa tisering Noord-Holland. 22 In het Frans Halsmuseum wordt een tentoonstelling gehouden onder de titel „Stadsgezichten van Haarlem van 1750 tot 1850". 27 B. en W. geven de bouw- en bemalingsvergunningen af aan Akom voor de bouw van het Brinkmann-complex aan de Grote Markt, Smedestraat en Schoutensteeg. 31 Door het instellen een centrale griffier voor het arrondissement van de Haar lemse rechtbank leggen mr. F.J.N. Engel, griffier van de rechtbank en mr. C.W.D. Vrijland, griffier van het kantongerecht hun functies neer; mr. Vrijland is benoemd tot griffier van de Hoge Raad.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1977 | | pagina 475