onze stichting nagenoeg geen eigen kosten op exploitatie in Th rekening brengt. Ja Vergelijkbare problemen doen zich eveneens voor bij nieuw- bouw, of dit nu betrekking heeft op woningwet- of premiebouw. g. Ook hier tonen de normen voor huurwaarden een sterke stijging. Wij zullen dit ongewenste gegeven moeten aanvaarden, tenzij van rijkswege een verruiming in subsidiemogelijkheden wordt ingevoerd ten gunste van stichtingen zoals „Diogenes Haar lem", waarvan de non-speculatieve instelling vooropstaat. Juist omdat het bij de overheden bekend is dat „Diogenes" zich verre houdt van speculatie of winstvorming, mochten wij ons verheugen in een maximale medewerking binnen de huidige normen, die, helaas - zoals gezegd - niet meer toereikend zijn om de gewenste bouwstroom te ontwikkelen. Een aanpassing van deze normen is derhalve geboden, omdat het er anders somber komt uit te zien met de restauratie van monumenten en daarbij met de gehele stadsvernieuwing in historische binnensteden. Een zogenaamde interim-saldoregeling, zoals nu van toepas sing voor onder andere de buurten Burgwal en Vijfhoek, is ongetwijfeld zeer welkom, maar biedt geen afdoende oplossing, omdat ook in andere delen van de stad panden op korte termijn een ingrijpende rehabilitatie behoeven. „Diogenes" zal met kracht zijn doelstellingen blijven nastreven binnen het raam van de kansen en mogelijkheden die onze stichting weet te scheppen. Wij hopen binnenkort een (zich financieel zelfdekkend) peri odiek uit te geven, waarin wij belangstellenden zullen informe ren over onze activiteiten en programma's en over „monumen tale" wetenswaardigheden. De heer P. Jongens, voormalig hoofd van de afdeling Monu mentenzorg te Haarlem, hebben wij bereid gevonden als advi seurtot onze stichting toe te treden. Zijn hoog te schatten kennis en ervaring zullen ongetwijfeld een wezenlijke bijdrage kunnen leveren bij het realiseren van onze doelstelling: „instandhou ding van de historische waarde en leefbaarheid van de stad Haarlem". 216

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1978 | | pagina 218