kathedrale basiliek Sint Bavo aan de Leidsevaart. Ongeveer m tachtig Vrienden en Vriendinnen namen hieraan deel. (tot Tijdens de ledenvergadering van donderdag 11 mei werd me juffrouw C.L. Kniphorst te Bloemendaal als tweeduizendste Vriendin gehuldigd! Zij ontving ter herinnering een prachtige oorkonde, ontworpen door de kalligraaf P. Speelman. Bij over grote meerderheid van stemmen werd tijdens de vergadering besloten om van de binnengekomen gelden de elf kleine kope ren kaarsenkronen, de veertien koperen armblakers en zo mo gelijk het 16de-eeuwse koperen koorhek van de geelgieter Jan Fyerens te laten reinigen, poetsen en vernissen door de Haar lemse koperrestaurateur B.A.M. Sweers. Na de pauze hield de heer J.M.F. IJsseling, verbonden aan het gemeentearchief te Breda, een dialezing over de Grote of Lieve Vrouwekerk aldaar, het doel van onze Vriendentour op zaterdag 13 mei. Met twee honderd vijftig Vrienden en Vriendinnen werd behalve aan deze Brabants-gotische kerk op de heenweg ook een bezoek ge bracht aan het befaamde kasteel De Haar te Haarzuilens. De terugtocht ging langs pittoreske Vechtdorpen met hun oude kerken, theekoepels, landhuizen en kastelen. Ter herinnering aan deze uitgaansdag ontvingen alle deelnemers een Bavo- verjaardagskalender. In juni verleenden een twintigtal Vrienden en Vriendinnen spontaan medewerking aan de Haarlemse Boekenbeurs in de Bavokerk. Onze stand leverde vierentwintighonderd gulden op en aan nieuwe leden 153! Op zaterdag 7 oktober werd de derde verjaardag van de Vrien denkring op luisterrijke wijze gevierd. Muzikale medewerking verleenden de drumband NVDJ, het Haarlems Bachensemble, het ensemble ,,Harmonia Musica", de organisten Marco bij de Vaate, Jaap Stork, Klaas Bolt, Dirk Out en Jan Schouten. Muzi kale hoogtepunten waren de massale kinderzang door ruim zeshonderd leerlingen van de zesde klas van een twintigtal Haarlemse lagere scholen onder leiding van Max Koning en de massale koorzang van de christelijke koorvereniging „Amster dam", de cantorij van de Grote Kerk te Monnikendam, het gere formeerde Kerkkoor „Santpoort" en het gereformeerde kerk koor „Jubilate" met solistische medewerking van Ton Vreeswijk en Simon van der Geest - onder leiding van Rudolf Grasman. Aan de „communitysinging" aan het slot van deze Bavodag werd door honderden bezoekers deelgenomen! Naast tal van rondleidingen door de kerk en over de zolders en vele demon straties van de slingerproef van Foucault, genoot ook de „kof fiebar" in de Brouwerskapel grote belangstelling! 218

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1978 | | pagina 220