vaders tot ridder te slaan met het beulszwaard van de stad Haarlem voor elk een „persoonlijke" conférence hield! Alle ste den waren vertegenwoordigd, te weten: Haarlem, Leiden, Gouda, Alkmaar, Enkhuizen, Monnikendam, Dordrecht, Delft, Amsterdam, Hoorn, Edam, Medemblik en Beverwijk. Deze Ba- vodag, die door ongeveer zesduizend bezoekers bezocht werd, leverde bijna vijfenvijftighonderd gulden op en 91 nieuwe leden! Aan het bestuur, dat in 1978 zes keer vergaderde, werd in december de heer J. Broek Roelofs, Zeelandlaan 72 te Heem stede, toegevoegd om de administratie van het ledenbestand van de Vriendenkring op zich te nemen. Niettegenstaande de spontane inzet van een dertigtal leden, gelukte het ons ook dit jaar niet om alle Vrienden en Vriendinnen tevreden te stellen door tijdig op hun jaarlijkse betaling te reageren met de bezor ging van hun nieuwe lidmaatschapskaart en Vriendenge schenk, hetgeen echter grote bedragen aan port uitspaarde! Naast de maandelijkse rondleidingen en demonstratie van de slingerproef van de Franse fysicus Jean Léon Foucault, waar mee de draaiing van de aarde om haar as wordt aangetoond, verzorgde het bestuur tal van extra excursies en dialezingen. Ook werden vele artikelen gepubliceerd in de pers. Op 17 mei werkte het bestuur mee aan een programma „Van gewest tot gewest"; de bouwkundige en financiële situatie van de Bavokerk werden toegelicht door de heren H.W. van Kempen en Drs. M.P. van Overbeeke, terwijl ondergetekende acte de présence verleende met een rondleiding door de kerk. Het be houd van de Grote- of St. Bavo kerk, midden in het centrum van de Spaarnestad, bracht de vereniging „City Haarlem" ertoe om een handtekeningenactie te ontwikkelen. Vanzelfsprekend be mande het bestuur daarvoor een stand in de Barteljorisstraat, de Grote Houtstraat en op de Oude Groenmarkt. (Aan de staatsse cretaris van CRM werden in januari 1979 totaal 16.000 handte keningen overhandigd!) Ook nam het bestuur deel aan een vergadering inzake nauwere contacten met de Bavostad Gent in België, het doel van onze Vriendentour-1979. De Vriendenkring telde in januari 1852 leden. In december stonden er in ons ledenregister 2546 Vrienden en Vriendinnen geregistreerd. Aan lidmaatschapsgelden, giften, rondleidingen, verkoop van Bavo-trotseerloodjes, het kringboek „Een rondlei ding door de Grote of St. Bavokerk te Haarlem", grote en kleine Bavo-litho's, Boekenbeurs en Bavodag werd ruim zestigdui zend gulden bijeengebracht. Vermeldenswaard is de gift van honderdvijftig gulden op postgiro 36 18 800 ten name van

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1978 | | pagina 222