3ij Kroniek van 1 In de loop van het vorig jaar is het aantal inwoners van Haarlem met Haarlem 1978 1.484 gedaald tot 161.290. In 1978 daalde het met 1.548 tot 159.742. Januari 2 De heer J.M.J. Baltussen is benoemd tot notaris in Bloemendaal 'e als opvolger van de heer J.P.A. Luinenburg. is i 5 Mr. B W. Stomps, advocaat te Overveen en bekend als verdediger it tijdens het proces-Van der Lubbe in Berlijn, viert zijn 80e verjaar dag. De vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken i- voor Haarlem en omstreken benoemt tot voorzitter met ingang van '1 1 februari Mr. N.C. de Groot van Embden uit Heemstede. Hij volgt Mr. J.C. Droste op, die in de Gravenzaal van het stadhuis de n nieuwjaarsrede van de Kamer uitspreekt. 10 De heer H.M.B. Bosman uit Zandvoort ontvangt de zilveren medaille der provincie Noord-Holland voor zijn bijzondere diensten aan de provincie bewezen. 11 De gemeenteraad van Haarlem verklaart zich tegen het voornemen van Gedeputeerde Staten om tot reorganisatie van de drinkwater voorziening over te gaan en adviseert om te komen tot een regi onaal bedrijf voor de gemeenten Haarlem, Velsen, Zandvoort en Bloemendaal. 13 De heer D. Beets, sedert 1932 lid en de laatste jaren vice-voorzit- ter, neemt afscheid van de Sportstichting te Heemstede. 14 Ingebruikneming van het Oude Slot te Heemstede als cultureel centrum. 19 Op verzoek van de gemeente Haarlem ontruimt een deurwaarder de Buitenrustschool, die bestemd wordt voor het houden van cur sussen voor ziekenverzorgenden; 34 Marokkanen en Turken worden buiten het gebouw gezet. De gemeente had een tijdelijk opvangcentrum ingericht in de Cornelis van Noordestraat, maar hiervan willen zij geen gebruik maken. Zij trekken in het voormalig Jolesziekenhuis aan het Groot Heiligland. 20 In het stadhuis neemt mevrouw M.F. Heetveld wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid als gemeentelijk inspectrice voor het kleuteronderwijs. 21 Wethouder A. Thuis stelt het gemoderniseerde Slachthuis in ge bruik. 22 Wegens zijn benoeming tot kerkelijk hoogleraar aan het Remon strants Seminarie in Leiden neemt Dr. E.J. Kuiper afscheid als predikant van de Remonstrants Gereformeerde Gemeente van Haarlem. 23 Provinciale Staten besluiten tot partiële herziening van het streek plan voor Zuid-Kennemerland, waarmee zij voldoen aan de aanwij zing van de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening die beoogt Zandvoort niet te snel doen groeien en die niet meer wegen naar de badplaats toestaan dan er nu al zijn. 27 Installatie van Mr.J.A. van Hasselt, vroeger rechter te Rotterdam, als vice-president van de Haarlemse rechtbank. 245

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1978 | | pagina 247