251 24 Wegens zijn benoeming tot pastoor van de r.k.-kerk in Koog aan de Zaan neemt de heer M. Rutte afscheid als rector van het zieken huis Sint Joannes de Deo. 26 Herdenking van het 75-jarig bestaan van de parochie H.H. Elisa beth en Barbara aan de Paul Krugerstraat. 28 Wegens het bereiken van de leeftijd van 70 jaar neemt Mr. J.Ph. Mullemeister afscheid als vice-president van de Haarlemse recht bank. Zijn opvolger wordt Mr. J. Vrij, thans rechter in de rechtbank. 1 De heer G.B.F. Hoes, aan wie B W eervol ontslag verlenen als directeur van de Gemeentelijke Dienst voor de Volkshuisvesting, wordt adviseur van het college voor de woningbouw in het midden gebied van Molenwijk. 2 De minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk plaatst woningen in Tuinwijk op de Monumentenlijst. 10 Burgemeester Drs. G.H. Weekhout van Bloemendaal stelt het nieuwe schoolgebouw IVO-MAVO in Aerdenhout in gebruik. 11 Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Efteling in Kaats heuvel wordt Anton Pieck uit Overveen benoemd tot ereburger van Loon op Zand; hij is de vormgever van dit vermaakspark. Viering van het 25-jarig bestaan van de Haarlemse Sportraad. 15 De gemeenteraad besluit tot opheffing van de Cornelis Houtman- school met ingang van 1 augustus, tot het samen onderbrengen van de Medische Sportkeuring en het Medisch Adviesbureau in een schoolgebouw aan de Generaal Spoorlaan, een bedrag van 468.000,- beschikbaar te stellen voor de verbouwing van het pand Nieuwe Gracht 124 voor huisvesting van het laboratorium van de GGGD, een bedrag van 205.000,-voor de inrichting hiervan en verleent eervol ontslag aan de economisch directeur van het Sint Elisabeth's Gasthuis Drs. W. de Waard. Dit laatste met ingang van 1 juni. 16 Om gezondheidsredenen legt de heer J.H.C. Schopman zijn functie als wethouder van Bloemendaal neer; de heer W.J. van der Ploeg volgt hem op. 20 In een brief aan de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijke Werk vestigt de kerkvoogdij der Nederlands Hervormde Gemeente de aandacht op de slechte toestand waarin de Grote of Sint Bavokerk verkeert (zie 14 juni). 23 Wethouder P.W. Voskuilen stelt het jongerencentrum 't Plein' en de Montessori-onderwijsgemeenschap voor kleuter- en basison derwijs „Aan de basis" in Schalkwijk in gebruik. 26 De twee uit de Spaarnekerk afkomstige klokken luiden voor het eerst tezamen met de in de kathedrale basiliek Sint Bavo aanwe zige drie klokken.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1978 | | pagina 253