29 Een aantal afdelingen van de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst verhuist naar het gebouw op de hoek van de Zijlweg en de Zijlsingel, waar ook de Gemeentelijke Sociale Dienst gevestigd is. Het laboratorium blijft aan de Nieuwe Gracht. 30 Wethouder L. D. Van den Berg biedt aan B A. van Basten geschen ken aan, omdat deze het 35.000e lid is van de Kruisvereniging Haarlem". 1 Huisarts C.P. Weidema legt zijn praktijk neer wegens zijn benoe ming tot bedrijfsarts voor onder meer de provinciale ziekenhuizen. Huisarts Dr. P.A. Roorda legt zijn praktijk neer wegens het aan vaarden van een functie bij het ministerie van Justitie. 2 In Beverwijk wordt het 40-jarig bestaan gevierd van de in Haarlem opgerichte en gevestigde „Bond zonder naam". 6 Het eerste deel van de kabeltelevisie in Heemstede in gebruik genomen in de omgeving van de Schildersbuurt. 7 Anton Koolhaas leidt in het Frans Halsmuseum een overzichts tentoonstelling van werken van Otto P. de KADTin. 8 Burgemeester Drs. J. Reehorst stelt aan de Laan van Angers het clubgebouw en ontmoetingscentrum „De Eenhoorn" in. Wethouder L.D. van den Berg geeft het startsein van de renovatie van het woonbotencentrum „De Waarderhaven". 12 Bij zijn afscheid als voorzitter van de afdeling Haarlem van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde biedt het hoofdbestuur aan de heer C.J.H. Hoog de zilveren insigne der maatschappij en de afdeling het lidmaatschap van verdienste aan. 16 Ds. D. Roos, benoemd tot predikant voor de geestelijke verzorging van het „Zonnehuis" in Doorn, neemt afscheid van de gerefor meerde radiogemeente van Bloemendaal. 18 De vergadering van de afdeling Haarlem van de Koninklijke Ne derlandse Voetbalbond (de vroegere Haarlemse Voetbalbond) be sluit een nieuw bondsbureau in te richten boven de nog te bouwen bibliotheek aan het Burgemeester Weertplantsoen in Santpoort (thans Jansweg); de heer J. Roosenboom de Vries die 25 jaar als correspondent het wel en wee der afdeling heeft gevolgd, ontvangt de zilveren bondsspeld. 20 De gemeenteraad van Bloemendaal stelt een beleidsplan vast voor de Bloemendaalse Muziekschool. 21 Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd neemt de heer J.B. Schotman afscheid als secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omliggende gemeen ten. 24 Op een vergadering van aandeelhouders van de VNU wordt mee gedeeld dat blijvende huisvesting in Haarlem niet mogelijk is en dat er plannen zijn om naar Amsterdam te verhuizen; de uitgeverijen „Spaarnestad" en „Oberon" blijven in Schalkwijk. 253

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1978 | | pagina 255