portret aan; tot nieuwe voorzitter wordt gekozen Mr. Dr. L. de Gou, oud-burgemeester van Haarlem. Met de intocht van graaf Willem II luidt de Burgwalbuurteen monu mentenmanifestatie in; later wordt in de Vleeshal een tentoonstel ling gehouden (zie 2 augustus). 21 De parochie van de H.H. Anna en Maria der Oud-Katholieke Kerk viert het 40-jarig bestaan van de kerk aan de Kinderhuissingel; de kerk was vroeger aan de Kokstraat gevestigd. 23 De officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank Mr. H.W.P. Remmerts de Vries is benoemd tot advocaat-generaal bij het ge rechtshof in Amsterdam; Mr. J.A.J, van der Bruggen wordt be noemd tot officier van justitie in Haarlem. 24 De gemeenteraad acht het technisch mogelijk dat het voormalig Diaconessenhuis aan de Hazepaterslaan wordt ingericht voor 140 wooneenheden voor één- en tweepersoonshuishoudens en besluit plannen hiervoor te laten maken. Prins Bernhard reikt in het Provinciehuis de Koning Willem l-prijs uit, ter beschikking gesteld voor hen die in belangrijke mate hebben meegewerkt aan de ontwikkeling van de industrie. De heer B.W.M. Twaalfhoven ontvangt de prijs. 25 Huldiging van de concertmeester van het Noordhollands Philhar- monisch Orkest, Jan Hesmerg, die 40 jaar aan het orkest is verbon den. Verschenen is een ontwerp van de minister van Binnenlandse Zaken over de verdeling van Noord-Holland in twee provincies. Wethouder A. Thuis slaat de eerste paal voor de bouw van 963 woningen in het middengebied van Molenwijk. 26 Ds. A.W. Drechsel, predikant bij de Christelijk Gereformeerde Kerk van Haarlem-Noord, viert zijn zilveren ambtsjubileum. 27 Viering van het 325-jarig bestaan van de gemeente Bennebroek. Pastoor E.S.A.M. Duym, die bouwpastoor en daarna pastoor was van de parochie H. Apostel Paulus aan het Duinroosplantsoen, neemt afscheid en wordt opgevolgd door pastoor J. van der Meer. Ingebruikneming aan de Oosterhoutlaan van de school voor voort gezet onderwijs voor moeilijk lerende kinderen (vroeger gevestigd aan de Bakkerstraat) 28 Om gezondheidsredenen legt Ds. A.J. Snaaijer zijn ambt van pre dikant der Doopsgezinde Gemeente neer. 30 Dr. M.J. Heering neemt afscheid als lid van het Medisch Tuchtcol lege te Amsterdam. Burgemeester en wethouders besluiten een deel van de Hendrik Figeeweg om te dopen in Mollerusweg, ter herdenking van de vroegere secretaris van de Kamer voor Koophandel en Fabrieken, Jhr. Dr. J.C. Mollerus. Bij de verkiezing van leden van de gemeenteraad in Haarlem be halen de Partij van de Arbeid (thans 15) en het CDA (11) elk 13 zetels, de VVD 7 (9), D'66 3 (nam in 1974 niet aan de verkiezingen 257

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1978 | | pagina 259