259 deel), PPR en PSP 2 (3) en de CPN 1 (1); dertien leden komen in september door bedanken of niet verkiezen niet in de raad terug (zie 5 september). juni 1 Laatste vergadering van de Provinciale Staten van de zittingsperi ode 1974-1978; 29 van de 79 leden keren niet terug. De Haarlem mer Mr. J.E. Goudsmit (VVD), die 18 jaar lid was, ontvangt de zilveren penning der provincie. De jaarlijkse Costerprijs wordt in het Stadhuis uitgereikt aan de boekverkoper J. de Slegte uit Amsterdam. Daarna begint in de Grote Kerk een driedaagse boekenmarkt. In de plaats van de gepensioneerde Mr. L. van Nouhuys treedt als directeur van de Koninklijke Cacao-fabrieken Droste de heer J.A. Luyks jr. in functie. 2 Wegens emeritaat houdt Ds. J. van der Wiel een afscheidsreceptie als predikant-directeur van het Diaconessenhuis Heemstede. Voor de tweede keer wordt een driedaags Houtfestival gehouden. 3 In het Openluchttheater in Bloemendaal wordt in de zomermaan den een beeldenexpositie gehouden. Op een bijeenkomst van de Stichting Vrienden Teylers Museum wordt meegedeeld dat een bedrag van 60.000 bijeengebracht is (zie 29 september). 7 De Provinciale Staten besluiten het aantal leden van Gedeputeerde Staten van zes op zeven te brengen; opnieuw worden gekozen de heren J. van Dis, W. van der Knoop, Mr. E.H. de Vrieze, en Dr. Ir. J. IjFFen gekozen worden de heren Drs. J. Achterstraat, Mr. H.W. Korte en C.J. Korver, zodat het college bestaat uit vier leden van de Partij van de Arbeid en drie van het CDA; de heer J.C. Zuurbier (PPR) wordt niet opnieuw gekozen als lid van Gedeputeerde Staten (zie 3 oktober). Minister Ir. D.S. Tuynman van Verkeer en Waterstaat brengt een bezoek aan de gemeente om te spreken over de financiering van wegen. Burgemeester Drs. G.H. Weekhout van Bloemendaal onthult bij de Vondelschool in Aerdenhout het beeld „Europa en de Stier" van E. van Zanten. Gedurende een week wordt de manifestatie „Haarlem, station van de week" gehouden. 8 In het Oude Slot in Heemstede is een tentoonstelling ingericht onder de titel „Keetjes herbarium" van 1880 tot 1885, aangelegd door mejuffrouw C.A. van Wickevoort Crommelin, destijds be woonster van „Wildhoef" te Bloemendaal. 10 Burgemeester Drs. J. Reehorst stelt de reddingspost van de Haarlemse reddingsbrigade aan de Spaarndamseweg in gebruik. 11 Mgr. A.H. Huyboom, plebaan van de kathedrale basiliek Sint Bavo, veertig jaar priester; later in het jaar legt hij het ambt neer.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1978 | | pagina 261