14 De gemeenteraad spreekt zich uit voor het verlenen van bijdragen voor restauratie van de Grote Kerk, het gemeentearchief en het stadhuis (kloostergangen) en besluit tot overname van het zieken- vervoer „Margriet". 19 Dr. J. van Mansvelt, die op 1 september zijn functie van medisch directeur van het Sint Elisabeths Gasthuis neerlegt, wordt geïn stalleerd als voorzitter van het college voor Ziekenhuisvoorzieningen. 20 Uitbreiding van de verzameling zilverwerk in het Frans Halsmu seum. 21 Viering van het 275-jarig bestaan van de Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen met een bijeenkomst in de Grote Kerk, waarop de president van de Nederlandsche Bank, Dr. J. Zijlstra, het woord voert; een dag tevoren was op het graf van de familie En schedé in de Grote Kerk een krans gelegd en een bloemstuk gehangen aan het standbeeld van Lourens Janszoon Coster; de Vleeshal was enkele weken ingericht voor een jubileumten toonstelling onder de titel: „In de blije druk" (zie 29 september). Wethouder P W. Voskuilen stelt de mytylschool „De Regenboog" aan de Frederik Hendriklaan in gebruik. 23 Sluiting van het Technisch Specialisten Opleidingscentrum in de Ripperdakazerne; in de kazerne wordt de Militaire Koksschool uit Leiden ondergebracht. 29 De gemeenteraad van Heemstede besluit medewerking te verle nen aan doortrekking van de kabeltelevisie van Heemstede naar Bennebroek. De heer H.J. Nelissen legt om gezondheidsredenen zijn functie van voorzitter van de Stichting Interparochieel Schoolbestuur (28 r.-k - scholen zijn aangesloten) neer en wordt opgevolgd door mevrouw H.C.J, van Son-Van Beek, thans secretaresse. 1 De Stichting „Kinderhulp" Noord-Holland, de Vereniging „Tot Steun", de Nederlandse Katholieke Stichting „Jeugd en gezinsbe- langen" fuseren zich tot stichtingen „Jeugd en gezin", zowel voor Haarlem als voor Amsterdam. 5 De gemeenteraad besluit tot het verlenen van een krediet van 303.700,- voor de aanleg van een autobusbaan op de Parklaan, tot opheffen van de openbare basisschool Prinses Margriet in het Junoplantsoen en tot het oprichten van een voortgezette afdeling aan de Prof. Dr. Gunningschool voor zeer moeilijk lerende kinde ren. 6 De Nijmegenaar Joost Langeveld wint de jaarlijkse improvisatie wedstrijd orgel in de Grote Kerk en ontvangt een nieuwe wisselprijs; de Amsterdammer Jan Raas was door drie keer te winnen definitief in het bezit gekomen van de vorige prijs (zie 9 juli). 9 De vier deelnemers aan de improvisatiewedstrijd orgel werken mee aan een draaiorgelmanifestatie op de Grote Markt. 261

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1978 | | pagina 263